В НБУ пояснили заборону обмінникам виставляти валютний курс

В НБУ пояснили заборону обмінникам виставляти валютний курс

НБУ ухвалив рішення щодо заборони обмінним пунктам виставляти дані про курс на вулиці. На своїй сторінці у Facebook голова Ради Нацбанку України Богдан Данилишин написав, що основною причиною такого рішення стало те, що в умовах війни в Україні на валютному ринку необхідна дисципліна, а також дотримання норм законодавства та регуляторних актів.

“Нацбанк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни задля отримання додаткової маржі в сегменті, де купує валюту населення, є неприпустимим”, – зазначив пан Данилишин.

Данилишин назвав цей крок виправданим в умовах сьогодення. Разом з тим, голова Ради НБУ наголосив, що “жодних підстав для валютної паніки нині немає, ситуація поступово нормалізується, баланси вирівнюються”.

Він вважає, що після того, як НБУ з 21 липня “скорегував” офіційний курс на 25% до 36,6 гривень за долар вже перший тиждень показав позитивні ефекти.

“Якщо за січень-травень валютні резерви країни скоротилися на 6 млрд доларів, то лише протягом останнього тижня чистий викуп іноземної валюти Національним банком склав 650 млн доларів. Корегування валютного курсу під умови, що змінилися, не означає нестабільність”, – написав він.