Про особливості роботи валютних «обмінників» в Кам’янському у воєнний час

Про особливості роботи валютних «обмінників» в Кам’янському у воєнний час

Автор: Валентин Фіголь.

Про особливості роботи валютних «обмінників» нагадав Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України.

ЦПД при РНБО України спростував популярні байки про роботу «обмінників» у воєнний час.

Люди кажуть: обмінники не виставляють курс на табло, а нібито дивляться на людину й тоді кажуть курс.

У Центрі поясняють: з 8 серпня Національний банк України Постановою №172 дозволив банкам та валютним обмінникам ставити у своїх касах будь-який курс викупу валют у населення. Фінустанови затверджують курс внутрішнім документом, який має бути розміщено біля каси.

Нагадаємо, 29 липня Національний банк оголосив нові правила для обмінників, заборонивши виставляти на вулицях табло з курсами валют.

Також існує усталена думка, що в обмінниках, коли міняють гроші, не дають квитанції. У ЦПД нагадали, що це незаконно. Під час валютної операції фінансова установа зобов’язана надати документ, що підтверджує здійснення обміну грошей та курс.

Вивчаючи цю громадську думку, Нацбанк-регулятор розпочав позапланові виїзні перевірки установ.

У зв’язку з виявленими порушеннями, НБУ вже анулював ліцензії чотирьом компаніям. Зокрема, ТОВ «ФК «КОНСТАНТА М» (ЄДРПОУ 42398871), ТОВ «ДСД ФІНАНС» (ЄДРПОУ 39656355), ТОВ «24 ОНЛАЙН» (ЄДРПОУ 39945438), ТОВ «ФІНАНСОВА ГАРАНТІЯ» (ЄДРПОУ 39730627) анульовано ліцензії за порушення вимог валютного законодавства. Ці компанії охоплюють близько 15% ринку готівкового обміну валют та мають понад 600 пунктів обміну валют.

«Ліцензія – це дозвіл на проведення валютних операцій, обмінники не можуть без неї працювати», – прокоментували санкції фахівці Кам’янського міського центру безоплатної правової допомоги. Вони нагадали споживачам: назву фінустанови, від якої працює «обмінник», можна побачити в куточку споживача,  який обов’язково має бути в пункті обміну валют.

ЦПД прокоментував закиди в бік Нацбанку України: мовляв, НБУ зняв обмеження, а «обмінники» спекулюватимуть та наживатимуться.

«Нацбанк зняв обмеження щодо викупу валюти у населення не менше офіційного курсу, щоб надати можливість фінустановам конкурувати між собою та «вирівняти» курс з реальним валютним ринком», – пояснили в ЦПД.

Перевірки небанківських фінансових установ, що здійснюють торгівлю валютними цінностями, тривають. Їхня мета – забезпечити прозорий ринок торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та цивілізовані правила роботи на ньому.