Рівень захворюваності на коронавірус на Дніпропетровщині зростає на 10% щотижня

Рівень захворюваності на коронавірус на Дніпропетровщині зростає на 10% щотижня

Загалом в Дніпропетровській області на коронавірус захворіло понад 319 тис. осіб, померло — 9 тис. 903 людини. Останнім часом лікарі починають реєструвати зростання як загального рівня захворюваності, так і кількості пацієнтів, які госпіталізуються в стаціонари.

«За минулий день маємо 20 нових випадків захворювання. На сьогодні активних хворих по області — 192 особи, з них 112 лікуються у стаціонарах, 107 пацієнтів мають  пневмонію, одна людина на апараті ШВЛ у вкрай тяжкому стані», — розповіла під час брифінгу 2 серпня заступниця директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Тетяна Квітницька.

Рівень захворюваності на коронавірус на Дніпропетровщині зростає на 10% щотижня - ФОТО
Тетяна Квітницька

За її словами, для стаціонарної допомоги хворим на коронавірус підготовлено 2 755 ліжок. Це 43 заклади охорони здоров’я. Усі ліжка забезпечені киснем. В наявності й противірусні ліки та усе необхідне для надання інтенсивної терапії, проведення реанімаційних заходів. На сьогодні ліжка завантажені на 6-7%.

«Загалом щотижня фіксуємо зростання на 10 % рівня захворюваності на коронавірус. Для своєчасної діагностики COVID-19 маємо вдосталь ПЛР-тестів, експрес-тестів. Своєчасне виявлення хвороби та її лікування може запобігти ускладненням. Тому при перших ознаках недуги необхідно одразу звертатися до сімейних лікарів», – зазначила Квітницька.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА також додала, що на сьогодні у Дніпропетровській області проти COVID-19 вакциновано майже 60 % населення: «При високому рівні щеплення (понад 97 %) працівників освіти і галузі охорони здоров’я, маємо достатньо невисокий (до 45 %) рівень вакцинації людей групи ризику (старших за 60 років)».

Пані Квітницька додала, що на вакцинацію запрошуються, зокрема й внутрішньо переміщені особи. Вже почали робити і друге бустерне щеплення. Для цього в області є відповідні ресурси. Відкрито 200 пунктів щеплення, укомплектовано 60 мобільних бригад в амбулаторіях, працюють 23 центри масової вакцинації населення. Щотижня проводяться понад 6 тис. щеплень проти коронавірусу.