Вишивка стрічками, як засіб «взяти себе в руки» для мешканців та гостей Кам’янського

Вишивка стрічками, як засіб «взяти себе в руки» для мешканців та гостей Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Вишивка стрічками – це теж інструмент арттерапії, засіб «взяти себе в руки», нагадує мешканцям та гостям Кам’янського майстриня Наталія Левченко. Черговий її майстер-клас відбувся 3 серпня в центральній бібліотеці Кам’янського.

В умовах війни чимало людей потерпають від нервового напруження – отже, інструменти для зняття напруги зараз актуальні. Люди є різні, і способи боротьби зі стресом також можуть бути різними, кажуть фахівці – психотерапевти та психологи.

Один з методів релаксації пропонує мешканцям та гостям Кам’янського майстриня Наталія Левченко. Її рецепт «взяти себе в руки» – вишивка кольоровими стрічками.

Вишивка стрічками, як засіб «взяти себе в руки» для мешканців та гостей Кам’янського - ФОТО

«Це теж інструмент арттерапії, – розповідає Н. Левченко. – Вишивка є актом творчості, а творчість налаштовує людину на бажання жити й робити щось конструктивне».

Саме так, зокрема, сталося свого часу в житті самої пані Наталії. У 2014 році вона страшенно гостро переживала криваві події в Україні. «Чоловік наполягав, щоб я зайнялась якимось рукоділлям, – поділилась досвідом майстриня. – Мовляв, не сиди, не замикайся в собі…».

Рукоділля одразу припало до душі, після недовгих пошуків пані Наталія зупинилась на вишивці стрічками. Пройшла платні інтернет-курси, обравши ретельно майстра, роботи якого сподобалися найбільше.

«Вишивка не просто заспокоювала – вона надихала на подальший розвиток творчості!» – акцентувала майстриня. Тепер їй вже замало самої вишивки – опановує мистецтво живопису.

«Творчість – вона така: тільки почни – і неможливо зупинитись!» – каже майстриня.

Майстер-класи в центральній бібліотеці Кам’янського пані Левченко почала проводити, щоб поділитись не просто технікою вишивки, а ідеєю творчості як способу «взяти себе в руки».

Роботи майстрині також представлені на бібліотечній виставці-продажу, кошти від якого використовуються для підтримки захисників України.

Вишивка стрічками, як засіб «взяти себе в руки» для мешканців та гостей Кам’янського - ФОТО