Різновид штаму Омікрон ВА.2 виявлено на Дніпропетровщині

Різновид штаму Омікрон ВА.2 виявлено на Дніпропетровщині

Нещодавно в області зафіксовано різновид штаму COVID-19 Омікрон ВА.2. Крім того, є інформація щодо появи в Україні нового підвиду штаму Омікрон – ВА.5. Про це 5 серпня розповів завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики захворювань Денис Кисельов.

У нашому регіоні ситуація із захворюваністю на коронавірус є стабільною і спокійною. Проте вже починають фіксувати зростання загального рівня інфікування недугою та збільшення кількості госпіталізованих пацієнтів. Загалом з початку епідемії виявили COVID-19 у понад 319 тисяч мешканців Дніпропетровщини.

Різновид штаму Омікрон ВА.2 виявлено на Дніпропетровщині - ФОТО
Денис Кисельов

«Наразі імунізувалися від інфекції майже 60% населення області. На Дніпропетровщині функціонують 200 пунктів щеплення, 60 мобільних бригад в амбулаторіях та 23 центри масової вакцинації населення. Щотижня роблять понад шість тисяч щеплень. Загальна кількість імунізованих мешканців регіону складає три мільйони. Зараз в області є вакцини – CoronaVac та Pfizer. Також очікується надходження нової РНК-вакцини», – розповів Денис Кисельов.

За даними Центру громадського здоров’я, захворюваність в Україні останній тиждень зросла на 32%. В даний час циркулює штам коронавірусу Омікрон, а саме його різновиди: ВА.1 та BA.2.

«Крім того, є інформація щодо появи в Україні нового підвиду штаму Омікрон – ВА.5. Він був виявлений у 7 хворих у Чернівецькій області. І саме цей вид домінує нині у Сполучених Штатах Америки, Великобританії та поширюється у країнах Європейського Союзу.

«Щодо нашої області — ми регулярно направляємо зразки біоматеріалу до референс-лабораторії Центру громадського здоров’я для проведення секвенування. Сьогодні ми отримали результат зразка біоматеріалу від одного хворого. За результатами цього дослідження у нього виявлено різновид штаму Омікрон – ВА.2. Очікуємо на результати дослідження інших зразків», – розповів завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб.