Верховна Рада підтримала кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

Верховна Рада підтримала кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6084 про внесення змін у Кримінальний кодекс України по встановленню відповідальності за підробку документів, які стосуються профілактичних щеплень.

За законопроект проголосували 282 народних депутата. Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, необхідність встановлення кримінальної відповідальності за підробку документів, які стосуються проведення профілактичних щеплень, викликана, насамперед, необхідністю забезпечення епідемічної безпеки, як складової частини національної безпеки України в умовах протидії пандемії COVID-19.

Також депутати підтримали скорочення строків підготовки закону до другого читання наполовину.

Законопроект № 6084 передбачає:

  • Встановлення відповідальності за використання свідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань у вигляді штрафу від 17 тис. до 34 тис. грн. або обмеження волі на строк до 2-х років;
  • Встановлення відповідальності за внесення медичним працівником свідомо неправдивих відомостей до медичної документації по проведенню профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань у вигляді штрафу від 34 тис. до 68 тис. грн. або обмеження волі на строк до 2-х років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3-х років;
  • Встановлення відповідальності за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань у вигляді штрафу від 85 тис. до 170 тис. грн. чи позбавлення волі на строк до 3-х років.

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, в діючій редакції Кримінального кодексу відсутня кримінальна відповідальність за підробку документів, які стосуються проведення вакцинації. Водночас в Україні почастішали випадки виявлення підроблених документів, які стосуються вакцинації проти COVID-19.