Як онкохворим людям отримати безплатне лікування у Кам’янському

Як онкохворим людям отримати безплатне лікування у Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Про можливість та умови для людей з онкозахворюваннями отримати безплатне лікування в Кам’янському розповіли в міському управлінні охорони здоров’я.

Програма медичних гарантій в Україні, як повідомляє МОЗУ, покриває всі найважливіші види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією на кожному етапі лікування. Зокрема, і хімієтерапевтичне  лікування та супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах. Для цього передбачений відповідний пакет послуг для пацієнтів із підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення.

Безоплатний перелік медпослуг для дітей та дорослих з онкологією включає:

  • лабораторні та інструментальні дослідження в амбулаторних і стаціонарних умовах (МРТ, КТ, УЗД, рентген-дослідження, ендоскопічні дослідження, сцинтиграфія);
  • забезпечення лікарськими засобами, які МОЗ закуповує централізовано, та ліками, закупленими коштами інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також ліками з Нацпереліку та необхідними медичними виробами й витратними матеріалами;
  • інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення на всіх етапах;
  • реабілітації під час лікування;
  • харчування в стаціонарних умовах та ін.

Повний перелік послуг можна знайти за посиланням https://bit.ly/3JgmmbW (пакет 27 «Хімієтерапевтичне лікування та супровід дорослих і дітей з онкологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах», файл «Специфікація»).

Зауважимо, що пацієнт отримує хімієтерапевтичне лікування безоплатно незалежно від того, буде воно проведене в амбулаторних чи в стаціонарних умовах.  Медзаклади мають забезпечити пацієнту всі медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби, необхідні для надання послуг.

Щоб отримати медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне направлення лікуючого лікаря або документ про переведення з іншого медзакладу. Якщо у пацієнта є встановлений діагноз, до свого лікуючого лікаря він звертається без направлення.

Пацієнт має право обирати заклад, де отримуватиме послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного перебування.

Знайти потрібний заклад для лікування можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ (16-77).

В Кам’янському у 2022 році, відповідно до угоди з НСЗУ, за пакетом медичних послуг «Хімієтерапевтичне лікування та супровід дорослих та дітей з онкологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах» в комунальному некомерційному підприємстві Кам’янської міської ради «Міська лікарня №9» надається зазначений вище пакет медпослуг. Про це повідомляє управління охорони здоров’я Кам’янської міськради.

Безоплатні послуги онкохворі можуть отримати під час стаціонарного або амбулаторного лікування в онкодиспансерному відділенні КНП КМР «Міська лікарня №9» за направленням лікуючого лікаря або наявності документа про переведення з іншої лікарні.