Поговорити про російську літературу запрошує мешканців Кам’янського бібліотека

Поговорити про російську літературу запрошує мешканців Кам’янського бібліотека

Автор: Валентин Фіголь.

Долучитися до тематичної розмови «Російська література в публічних бібліотеках України» онлайн запрошує мешканців Кам’янського централізована бібліотечна система міста.

ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з ГО Бібліотека майбутнього  та централізованою бібліотечною системою Кам’янського запрошують вас на першу тематичну розмову «Російська література в публічних бібліотеках України».

Тематична розмова відбудеться 19 серпня об 11.00-13.00, у зум-форматі з трансляцією на фейсбук сторінці Української бібліотечної асоціації.

«Пів року ми бачимо, як агресор намагається знищувати нашу ідентичність, переозначуючи на окупованих територіях символічний простір. Пів року ми ведемо війну культур та світоглядів, – пишуть бібліотекарі. – І вже пів року все голоснішим в суспільстві постає дискурс про російських класиків, про російськомовну літературу різного штибу у бібліотеках України. Що з нею робити?»

Міністерством культури та інформаційної політики України ще в травні було розроблено рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

«Пройшло три місяці. Що відбувається насправді? Давайте поговоримо!», – запрошують бібліотекарі. – Під час розмови будуть розглянуті наступні питання:

  • Книги російською мовою та/чи радянська література – що має підпасти під заборону?
  • Вичистити весь фонд чи який може бути принцип?
  • Що саме робити з вилученими виданнями – зберегти в бібліотечних сховищах, віддати на макулатуру, інші варіанти?
  • Хто має вирішити, який метод буде застосовувати та чи інша бібліотека?
  • Чи прийнятною є вказівка від МКіП для всіх публічних бібліотек країни?
  • Якими були приклади інших постколоніальних країн у схожій ситуації?
  • На що ми розраховуємо внаслідок позбавлення бібліотек російської літератури?

Реєстрація до 18 серпня 17.00 – https://cutt.ly/IXspEns