Компенсацію за комуналку українцям, які прихистили в себе переселенців, можуть збільшити вдвічі

Компенсацію за комуналку українцям, які прихистили в себе переселенців, можуть збільшити вдвічі

Українці можуть отримати компенсацію за сплату житлово-комунальних послуг. Це стосується тих громадян, які надали в себе безплатний притулок переселенцям (ВПО). На сьогодні такі громадяни щомісяця отримують компенсацію в розмірі 450 гривень. Але ж, як заявила нещодавно віцепрем’єрка з питань реінтеграції Ірина Верещук, Кабмін має намір вдвічі збільшити цю компенсацію.

ЦНАПи Дніпропетровщини прийняли 10 тис заяв по соціальній програмі «Прихисток». Найбільше – у центрах надання адміністративних послуг Кривого Рогу, Кам’янського, Сурсько-Литовського. Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

Як повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства юстиції України, розмір такої компенсації сьогодні становить 14,77 грн в день на людину.

Як пояснили в Мін’юсті, щоб оформити одержання компенсації, необхідно дотриматись трьох обов’язкових умов, а саме:

  • у власника житла не повинно бути боргу за комуналку;
  • житло переселенцям має бути надано безплатно;
  • переселенці не отримують щомісячної допомоги ВПО на проживання.

Для того, щоб отримати виплати власнику житла необхідно зробити кілька кроків:

  • подати заяву у вільній формі чи через ЦНАП, чи безпосередньо до виконавчого комітету місцевої ради (у заяві мають бути зазначені ПІБ переселенців та документи, що підтверджують їх особи);
  • зареєструватись на сайті prukhystok.in.ua.
  • протягом п’яти днів органи місцевої влади перевірять кількість переселенців, їх дані та умови проживання. Після цього буде ухвалено рішення про компенсацію.

Зазначимо, на сьогодні ті, хто прихистив у себе переселенців, щомісяця отримують компенсацію в розмірі 450 гривень.

Як зазначила у неділю 27 серпня на преспідході  у Миколаєві  віцепрем’єрка за питань реінтеграції  Ірина Верещук, Кабінет міністрів має намір удвічі збільшити компенсацію тим людям, які прихистили внутрішніх переселенців.

“Ми обговорили питання внесення змін до постанов, а це вже юрисдикція Кабінету міністрів України. Коли ми говоримо про те, що люди чекають, що програма “Прихисток” буде працювати, вона буде працювати настільки, що не 450, а 900 гривень будуть обов’язковими як компенсація від держави, щоб люди розмістили у себе чергових переселенців”, – зазначила вона.

Компенсацію за комуналку українцям, які прихистили в себе переселенців, можуть збільшити вдвічі - ФОТО