Війна вдарила по гаманцях 75% українців

Війна вдарила по гаманцях 75% українців

Повномасштабна війна негативно вплинула на зайнятість та заробітки українців: 30% опитаних втратили роботу, 75% відчули зміни у зарплатні, свідчить опитування Work.ua.

Негативний вплив війни відчули на собі 19% респондентів, яких скоротили чи звільнили, та 11% тих працівників, чия компанія закрилася.

Та більшість роботодавців зберегли робочі місця: 33% опитаних розповіли, що повернулися до роботи після паузи, 27% повідомили, що війна ніяк не вплинула на їхню зайнятість.

Війна вдарила по гаманцях 75% опитаних українців: 36% з них відчули значне скорочення зарплат, 16% – незначне. І лише у 3% спостерігається позитивна динаміка.

Більшість компаній не лишили працівників у біді та надали їм офіційні робочі місця (71%), довгі відпустки (61%) та оплачені лікарняні (51%).

Серед учасників опитування, 93% повідомили, що працюють в українському бізнесі. Більшість респондентів мають вищу (66%), та професійно-технічну освіту (25%). Середня освіта у школах, ліцеях і гімназіях є у 9% опитних працівників.

Загалом спостерігається взаємозв’язок між освітою й розміром зарплати, та зарплатнею і знанням мови. Наприклад, продавці-консультанти з вищою освітою отримують вищу зарплату. А в менеджерів з продажу з рівнем англійської Proficient та Advanced найвищі зарплати порівняно з колегами, які не так добре володіють англійською.

Серед опитаних працівників майже половина вивчали англійську мову і володіють нею на елементарному рівні й вище. Трохи більш як 6% знають мову на високому рівні.

Найвищі зарплати отримують спеціалісти віком від 25 до 34 років, найнижчі – респонденти віком від 16 до 25 років. Чоловіки продовжують отримувати більше за жінок за ту ж саму роботу. Наприклад, професійний менеджер з продажу заробляє 22 тисячі гривень, жінка на цій самій посаді – 18 тисяч.

На посадах бухгалтерів, економістів, касирів, офіс-менеджерів, офіціантів і продавців-консультантів працюють переважно жінки, чоловіків більше серед комірників і комплектувальників. По інших посадах розподілення між жінками і не має значної різниці.

Війна вдарила по гаманцях 75% українців - ФОТО

Війна вдарила по гаманцях 75% українців - ФОТО

Опитування проводилося у липні 2022 року. В аналізі зарплат не враховані відповіді учасників, які втратили роботу понад три місяці тому і ще не знайшли нову (близько восьми тисяч осіб), щоб результати були якомога релевантнішими. Основні галузі, які охоплює опитування: готельно-ресторанний бізнес, туризм; логістика; медицина, фармацевтика; сільське господарство, агробізнес; торгівля (магазини, супермаркети); фінанси, банківська справа.