Близько 20% українців, що мешкають у Польщі, не планують повертатися додому

Близько 20% українців, що мешкають у Польщі, не планують повертатися додому

У Польщі провели опитування українців відносно планів на повернення в Україну у 2022 році. Лише 22,2% опитуваних мають на меті поїхати додому у найближчі три місяці.

Крім іншого, 35% готуються залишитись у Польщі щонайменше на рік. 25,6% планують повернутись як тільки закінчиться війна, тих, хто не планує повертатися в Україну 17%.

В опитуванні взяли участь 1440 громадян, яких опитав аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal. І є цифра, що підтверджує тенденцію, що більшість залишиться у Польщі до кінця війни – близько 53% батьків планують віддати дітей у польські школи.

“Ми прогнозуємо, що більша частина українців повернеться на батьківщину, як тільки мине небезпека. Однак значна частина громадян залишиться за кордоном по ряду суб’єктивних факторів — втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання та звісно через відсутність ризиків для життя” — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації  міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

На думку експертки, українці побоюються опалювального сезону в Україні. Оскільки росіяни прицільно атакують енергетичну інфраструктуру. Також в деяких регіонах України люди ризикують не тільки лишитися взимку без теплопостачання чи води, а й отримати платіжки, які вкрай важко сплатити. Крім того, кількість робочих місць в Україні значно зменшилась через війну.

Натомість ситуація у Польщі зворотна —  запити роботодавців на робітників ростуть, що зумовлює й зростання заробітних плат. Середня зарплата на робітничих спеціальностях становить 28 — 32 тис. грн на місяць (це 3500 — 4000- злотих).