Аграрії Дніпропетровщини можуть отримати гроші на підтримку бізнесу від Євросоюзу

Аграрії Дніпропетровщини можуть отримати гроші на підтримку бізнесу від Євросоюзу

Фермери області, які обробляють від 1 до 120 га або утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати грошову допомогу, завдяки новій програмі підтримки малих агровиробників. Для цього необхідно подати заявку на сайті ДАР – Державнго аграрного реєстру, повідомили на брифінгу в Дніпропетровській ОВА.

«В Україні запрацювала єдина цифрова платформа для сільгоспвиробників – Державний аграрний реєстр. Аби долучитися, достатньо декількох хвилин. Натомість можна отримати доступ до інформації про наявні програми підтримки», – зазначила начальниця управління департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Любов Клімович.

За її словами, нині триває приймання заявок на отримання допомоги, що фінансується Євросоюзом. Її розмір – 3 100 грн на один гектар сільгоспугідь або 5 300 грн на кожну корову. Повертати гроші не треба.

За отримані кошти аграрії зможуть відремонтувати техніку, закупити насіння для посівної, дизельне пальне, добрива, корми.

«Державний аграрний реєстр – дуже зручна платформа. На ній вже зареєструвалися 200 наших учасників, – розповів заступник голови асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області Олександр Чебанов. – Вдячні державі за підтримку. Такі програми поширені в Євросоюзі, а тепер є й у нас. Ця допомога суттєва і своєчасна».

Дедлайн подачі заявок на участь у програмі підтримки – 15 листопада 2022 року.

Програма поширюється на всю Україну, окрім тимчасово окупованих територій і тих, що офіційно визнані зонами бойових дій.