Аграріїв Дніпропетровщини закликають гуртуватися в організації водокористувачів, щоб управляти меліоративними системами

Аграріїв Дніпропетровщини закликають гуртуватися в організації водокористувачів, щоб управляти меліоративними системами

На Дніпропетровщині аграріїв закликають гуртуватися в організації водокористувачів. Зокрема, це надасть їм можливість розпоряджатися меліоративними системами. Про це йшлося під час зустрічі з представниками Мінагрополітики та продовольства України, Держагентства меліорації та рибного господарства і сільгоспвиробниками регіону. 

«Нині аграрії Дніпропетровщини формують організації водокористувачів. Це частина меліоративної реформи. В перспективі – дає їм переваги. Зокрема, отримання повноважень з управління меліоративними системами. Аграрії самостійно зможуть визначати, яке обладнання слід модернізувати найперше. А ще – залучати інвесторів», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

Меліоративну реформу почали втілювати у 2021 році.

«Реформа меліорації – один із пріоритетів у розвитку сільського господарства. Створення організацій водокористувачів запровадили у травні минулого року. Важливий крок нині – передача майнових комплексів до сфери управління Держрибагентства. А потім – частини майна у розпорядження організацій водокористувачів», – підкреслив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

 

Перший заступник голови Державного агентства меліорації та рибного господарства Тарас Кот каже: організації водокористувачів візьмуть у власність гідромеліоративні системи. Тому зможуть використовувати їх ефективно і планувати розвиток свого господарства.

«Це значно спростить процес і збільшить виробництво. Дасть поштовх розвитку меліорації на Дніпропетровщині та сільського господарства загалом», – пояснив Тарас Кот.

 

Організації водокористувачів підтримують і міжнародні партнери. Зокрема, Програма USAID з аграрного і сільського розвитку пропонує грантові програми. Виділяє кошти для модернізації зрошувальних систем.