Уряд не планує підвищувати мінімальну зарплату у наступному році

Уряд не планує підвищувати мінімальну зарплату у наступному році

В умовах воєнного стану пріоритетом державного бюджету на наступний рік буде сектор безпеки й оборони, а також забезпечення усіх соціальних зобов’язань держави. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня поточного року – тобто 6700 грн.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну з посиланням на слова заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева під час онлайн-зустрічі з представниками профспілок, роботодавців, Мінсоцполітики та Мінекономіки щодо формування основних показників держбюджету 2023.

«У наступному році видатки на пенсійне та соціальне забезпечення не зменшуються, а деякі із них будуть навіть збільшені. Близько 5,5 млрд грн буде закладено на забезпечення житлом ветеранів війни, адже ця категорія громадян украй важлива. Також буде забезпечено своєчасну виплату пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам та освітянам. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня поточного року», – наголосив Роман Єрмоличев.

Також заступник Міністра фінансів повідомив, що медицина залишається пріоритетом фінансування на наступний рік.

«Наразі ми дискутуємо із Національною службою здоров’я та МОЗ щодо залишків коштів, які знаходяться на рахунках надавачів медичних послуг. Тому планується коригування програми медгарантій, але основні медичні послуги будуть фінансово забезпечені», ‒ сказав Роман Єрмоличев.

Також під час обговорення основних аспектів проєкту держбюджету на 2023 рік було порушено питання фінансування видатків на культуру та мистецтво, збільшення фінансування вугільної промисловості, виплати заробітних плат у сфері охорони здоров’я.

Нагадаємо, що наразі мінімальна зарплата становить 6500 грн, а бюджетом на 2022 рік передбачалося її підвищення до 6700 грн на місяць з 1 жовтня.