Як збільшення «мінімалки» вплине на розмір податків підприємців Кам’янського

Як збільшення «мінімалки» вплине на розмір податків підприємців Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Мінімальну заробітну плату в Україні збільшено з 1 жовтня. Що це означає для мешканців Кам’янського, пояснили податківці.

З 1 жовтня розмір мінімальної зарплати в Україні збільшився до 6700 гривень відповідно до Закону про Держбюджет на 2022 рік, Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб не змінився і становить 2600 гривень. З 1 грудня 2022 року він зросте до 2684 гривень.

Податкова служба роз’яснює, що зміниться для бізнесу через збільшення «мінімалки».

Мінімальний страховий внесок з ЄСВ за основного працівника, який не є особою з інвалідністю, за жовтень складе 1474 гривень.

Максимальна база для нарахування ЄСВ у жовтні – 100 500 гривень.

Для всіх фізичних осіб-підприємців, незалежно від обраної системи оподаткування, мінімальний страховий внесок з ЄСВ за жовтень становитиме 1474 гривень.

Максимальна база для нарахування ЄСВ у жовтні – 100 500 гривень.

Однак максимальні ставки єдиного податку з 1 жовтня не зміняться.

Максимальні ставки єдиного податку протягом 2022 року:

– для платників І групи – 248,10 грн/міс;

– для платників II групи – 1300 грн/міс.

Податківці звертають увагу: реальну ставку для кожної адміністративно-територіальної одиниці мають встановити органи місцевого самоврядування.

Розмір місцевих податків та деякі правила оподаткування податком на прибуток теж прив’язані до мінімальної зарплати, але станом на 1 січня. Тому вони залишаються незмінними до кінця 2022 року.

Розміри фінансових штрафів за порушення трудового законодавства з 1 жовтня також збільшено. Зокрема, за неоформлених працівників та зарплату у «конвертах» фінансовий штраф для роботодавця становитиме 67 тисяч гривень за кожного працівника.