Україна з жовтня  запустить електронну чергу на кордоні

Україна з жовтня  запустить електронну чергу на кордоні

У жовтні на прикордонних пунктах пропуску запрацює сервіс Електронної черги, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. За його словами на першому етапі запустять пілотний проєкт на одному з пункту пропусків, де у тестовому режимі працюватиме web-портал з можливістю запису у чергу з будь-якої точки виїзду. А вже до кінця року міністерство презентує мобільний застосунок.

Система передбачатиме інтеграцію з митними базами даних для попередньої пріоритизації  вантажів. Таким чином вона зможе самостійно управляти потоками вантажів у залежності від групи товарів згідно з даними попередньої митної декларації.

Використання е-черги буде повністю безплатним для перевізників та не передбачатиме жодних обов’язкових заїздів до сервісних зон чи будь-якого людського втручання в систему.

«Ми свідомі того, що сама по собі електронна черга не вирішує питання простою вантажів. Це залежить виключно від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим попереду – зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, по-друге, призводить до додаткових витрат водіїв. Е-черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації». – зазначив Найєм.

Зазначимо, що минулого тижня через страйк перевізників з польського боку на пункті пропуску “Дорогуськ-Ягодин” черга вантажівок на в’їзд в Україну розтягнулась майже на 60 кілометрів.