Про небезпеку сезонних «стрибків» артеріального тиску нагадали лікарі Кам’янського

Про небезпеку сезонних «стрибків» артеріального тиску нагадали лікарі Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Осінь з різкими перепадами температури та вологості повітря – сезон традиційних «стрибків» атмосферного тиску та загострень захворювань серцево-судинної системи, нагадують фахівці Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Підвищена вологість, осіння прохолода, зміни атмосферного тиску, часті дощі та тумани в осінній період незмінно приводять до зміни судинного тонусу. Такі спазми судин провокують різні некомфортні стани здоров’я: головні болі, запаморочення, порушення сну, дратівливість, серцеві болі та серцебиття, задишку, загальне нездужання.

В осінню пору відбуваються традиційні загострення артеріальної гіпертонії, ішемічної хвороби серця, захворювань периферичних артерій, ревматичної хвороби серця, вроджених захворювань серця та серцевої недостатності. Захворювання серцево-судинної системи, нагадали лікарі – на першому місці у світі серед причин раптової смерті.

Особливо небезпечними для судин є сильні добові стрибки температурного стовпчика, коли вночі температура спускається до +3 – +8℃, а вдень маємо біля 20℃. Такі коливання несприятливі для тих, хто має проблеми з артеріальним тиском. Судини таких людей мають прилаштуватись до таких атмосферних змін, особливо це стосується осіб похилого віку, людей з ослабленим імунітетом, з цукровим діабетом, з іншими декомпенсованими хронічними захворюваннями.

Багато хто і не знає, і не підозрює про свої проблеми серцево-судинного характеру, не вимірює свій артеріальний тиск, вважає себе здоровим. Тимчасом, артеріальна гіпертонія в усьому світі значно помолодшала. Темп і ритм нашого життя змінились, ми отримуємо постійно надмірну кількість інформації, часто стресуємо, не завжди дотримуємось догм здорового способу життя, не проводимо профілактичні обстеження свого організму.

Неконтрольована артеріальна гіпертензія може призвести до різних ускладнень, таких як гіпертонічний криз, інфаркт міокарда та порушення мозкового кровообігу (геморагічний або ішемічний інсульти), хронічної ниркової недостатності. А такі серцево-судинні інциденти загрожують життю людини, потребують багато витрат як моральних, так і матеріальних, наполегливої праці як лікарів, так і самих пацієнтів.

Отже, пам’ятаємо, що осінь – це зміни не лише в довкіллі, а й в нашому організмі. Своєчасне звернення до сімейного лікаря не тільки збереже ваше серце і судини здоровими, але й продовжить ваше активне життя!