Зберегти психічне здоров’я в стресових умовах допомагають землякам фахівці Кам’янського

Зберегти психічне здоров’я в стресових умовах допомагають землякам фахівці Кам’янського

Різні способи зберегти психічне та фізичне здоров’я в стресових умовах війни пропонують фахівці Кам’янського – психологи, арт-терапевти та тренери.

 

Стрес виснажує нервову систему – отже, і весь організм в цілому, нагадують фахівці КЗОЗ «Кам’янський медичний центр здоров’я та медицини спорту». Після 96 годин починає накопичуватися втома нервової системи та зон мозку, що відповідають за реакції. Іноді людина може відчувати легку дезорієнтацію – свідомість ніби в тумані, гальмується швидкість мислення. Так проявляється психічна перевтома.

Варто прислухатись до свого організму, зауважує Андрій Шамардін, тренер з бойових мистецтв та цигун-гімнастики: «Ставтесь до свого тіла як партнер, а не як гвалтівник». Силувати себе небезпечно – це лише поглиблює стрес.  Щоб навчити людей по-партнерськи ставитись до свого організму, тренер Шамардін проводить безкоштовні онлайн-тренування з цигун в своєму інстаграм-каналі

Зберегти психічне здоров’я в стресових умовах допомагають землякам фахівці Кам’янського - ФОТО

Тривога – природна реакція організму на стан невизначеності, пояснює психолог Натела Копаліані. Вона рекомендує прийняти як факт, що ви не все можете контролювати, і невизначеність – це об’єктивна реальність.

Бути активним для поліпшення психічного стану рекомендують землякам фахівці Кам’янського - ФОТО

Щоб психіка могла відпочити, пані Натела рекомендує обмежити споживання травмуючої інформації. Адже постійне переглядання новин мало чим допоможе… Натомість психолог радить відволікатись – на щось позитивне, наприклад: «Гумор лікує та підтримує психіку… Спілкування з близькими людьми, з позитивними людьми – теж».

Психолог оголосила на своїй сторінці в фб, що проводить безкоштовні онлайн-консультації для людей, яких замучила тривога.

В кризовій ситуації організм працює на максимальну потужність, нагадує арт-терапевт Ганна Гаврик: «Імунітет на такому авралі, що люди і хронічних захворювань можуть позбутись! Весь організм, усі його системи зараз виконують завдання – вижити! Але серцево-судинна система працює з перевантаженням, її варто контролювати та підтримувати».

Зберегти психічне здоров’я в стресових умовах допомагають землякам фахівці Кам’янського - ФОТО

Страх та агресія в сьогоднішніх умовах – це нормально і правильно, акцентує пані Ганна: «Головне – знайти реалізацію почуттям. Робіть щось руками, багато дрібної моторики, яка заспокоює – хоч крупу перебирайте! Грайте з дітьми та тваринами, погладьте їх, обіймайтеся… Частіше дякуйте, цікавтеся в людей, як їхні справи. Повірте – це почуття спільності тепер назавжди!».

Тим, хто шукає порад психолога онлайн, арт-терапевт рекомендує звернутися до українського безкоштовного ресурсу, де є інформація про методи подолання стресу, техніки для психологічної самодопомоги: https://apps.who.int/iris/handle/10665/339150