Ліцеїстів Кам’янського правники навчали протидіяти булінгу 

Ліцеїстів Кам’янського правники навчали протидіяти булінгу 

Автор: Валентин Фіголь.

Протидіяти булінгу в реальному та віртуальному просторі навчали учнів ліцею №40 правники державної служби з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Кам’янському.

За статистикою, кожний п’ятий школяр в Україні потерпає від булінгу, зауважив директор Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Дишлюк. Спільно з фахівчинею центру Марією Ростовою вони 20 вересня розповіли учням ліцею про різновиди булінгу та протидію йому.

«Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей щодо іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б’ють», – розповів А. Дишлюк.

В умовах воєнного стану більшість дітей вимушені навчатись дистанційно. Це загострює проблему кібербулінгу, тому поговорили й про нього.

Кібербулінг – це один із різновидів булінгу (цькування), що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням сучасних електронних технологій: Інтернету (електронної пошти, форумів, чатів) та інших засобів електронної техніки – мобільних телефонів чи інших ґаджетів.

Правники розповіли ліцеїстам, чому необхідно завжди ставитися з повагою один до одного. І нагадали, як діяти у випадку прояву булінгу (кібербулінгу). Головне – не залишатись самотнім у протистоянні цькуванню, а шукати союзників серед дорослих та інших дітей. Бо булінг – це системне цькування, а систему можна перемогти лише контрсистемою.

Булінг спрацьовує там, де люди байдужі одне до одного і не реагують на несправедливість, наголосили правники. Тому важливо бути чуйними та справедливими, закликали дорослі школярів.