Українці знову почали подорожувати

Українці знову почали подорожувати

Українські туроператори, які спеціалізуються на внутрішніх подорожах, почали поступово відновлювати свою діяльність з початку літа. Це стало можливим завдяки громадянам, що зважилися мандрувати своєю країною під час війни. Деякі компанії почали працювати ще з травня місяця, інші – відновили свою діяльність тільки нещодавно, повідомила очільниця Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.

“Якщо порівнювати з минулим роком, то можна сказати, що ринок туроператорів, діяльність яких стосується організації мандрівок Україною, поновив свою роботу десь на 20-50%.

Порівнюючи кількість ліцензій, які ДАРТ видав станом на 31 січня 2021 року з даними за 1 вересня 2022 року, можу зазначити, що кількість туроператорів, які займаються виключно організацією внутрішніх мандрівок лишилася незмінною – 363 компанії. А от кількість туроператорів, так званого “змішаного типу” – які займаються як організацією внутрішніх, так і закордонних мандрівок дещо зросла: з 2 486 до 2 499 компаній”, – наводить статистику голова Держтуризму.

За перші шість місяців 2022 року зафіксовано спад надходжень у держбюджет від діяльності туристичних операторів – на 21%, зазначають у ДАРТ. Компанії сплатили за перше півріччя 2022 року лише 83 млн грн податків, тоді, як за аналогічний період у 2021 році від них у казну держави поступило 106 млн грн.

“Хочу зазначити, що українці потроху почали дозволяти собі короткі подорожі країною з метою перезавантаження для того, щоб зберігати працездатність та психологічний спокій. І це дозволяє туроператорам, які займаються організацією мандрівок Україною, поновлювати свою роботу”, – зауважила Мар’яна Олеськів.