Строк виплати допомоги по безробіттю тепер залежатиме від страхового стажу

Строк виплати допомоги по безробіттю тепер залежатиме від страхового стажу

Отримати статус безробітного та грошову допомогу від держави можуть навіть ті українці, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. Щоправда, термін виплати цієї допомоги тепер залежатиме від кількості страхового стажу.

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт №6067 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці, пише « Судово-юридична газета».

Ухвалений закон прив’язує строк виплати допомоги з безробіття до страхового стажу безробітного. За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

Законом визначено, що тривалість виплати допомоги з безробіття встановлюється залежно від страхового стажу:

  • до 3 років страхового стажу – 180 календарних днів;
  • від 3 до 6 років – 210 календарних днів;
  • від 12 до 18 років – 270 календарних днів;
  • від 18 до 24 років – 300 календарних днів.

І тільки якщо страховий стаж безробітного перевищує 30 років, він може отримувати допомогу з безробіття протягом 360 днів.

Зараз загальна тривалість виплати допомоги безробітним не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб, зазначених у частині другій статті 6 цього Закону та абзаці третьому частини четвертої статті 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, – 180 календарних днів.