Експерти прогнозують дефіцит тепличних овочів в Україні

Експерти прогнозують дефіцит тепличних овочів в Україні

В Україні спостерігається стрімке зростання цін на тепличні овочі. Головною причиною подорожчання є холодна погода, яка встановилася на більшій частині території країни. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, пише видання Аgronews.

Як зросли ціни на овочі

Криза у вирощуванні тепличних овочів вже торкнулася практично всіх країн ЄС. Подорожчання енергоносіїв, а також ускладнення логістики спричинило масову відмову європейських виробників від  вирощювання тепличних овочів у зимовий сезон. На сьогодні аналогічна ситуація склалася і в Україні.

Повідомляється, що з початку поточного тижня відпускні ціни на огірки зросли в середньому на 25%, а продаж цієї продукції здійснюється в діапазоні 45-55 грн/кг ($1,23-1,50/кг).

Тепличні томати за тиждень подорожчали у середньому на 29%. Так, продажі в даному сегменті на сьогодні ведуться по 40-50 грн/кг ($1,09-1,37/кг).

Чи буде дефіцит тепличних овочів

Представники тепличних комбінатів зазначили, що стрімке подорожчання тепличних овочів – це вимушений захід.

Вони пояснили, що з приходом холодів багато виробників вже почали обігрівати свої теплиці. При цьому слід зважати на те, що українським виробникам на сьогодні дуже складно перейти на альтернативні види палива.

Так, деякі українські стаціонарні тепличні комбінати за прикладом своїх європейських колег також відмовилися від зимового сезону тепличних овочів. Є частина українських виробників, підприємства яких знаходяться на тимчасово окупованих територіях або були пошкоджені через бойові дії, також цього сезону не зможуть продовжувати працювати в даному сегменті.

Розраховувати на імпорт у сегменті тепличних огірків та томатів також не доводиться. Оскільки в основних країнах виробника тепличної продукції склалася аналогічна ситуація. Експерти вважають, що в Україні цього сезону може виникнути дефіцит як тепличних томатів, так і огірків.