Ярмарок ідей влаштували активні молоді люди в Кам’янському

Ярмарок ідей влаштували активні молоді люди в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Ярмарок ідей, або, як вони це називали, брейншторм на тему: «Що можна утнути в Кам’янському?» – влаштували 27 вересня в Кам’янському активні молоді люди: фахівці Центру молодіжних ініціатив та школярі.

Зібрати докупи групу молодих людей і хай вони придумають, що б їм хотілось зробити в Кам’янському – така ідея тренінгу, що відбувся 27 вересня в лівобережному хабі КЗ «Центр молодіжних ініціатив».

До хабу зібрались до двох десятків школярів різного віку – більше не дозволяє воєнний час.

Фахівці ЦМІ запропонували учасникам розділитись на групи та почати фантазувати. Діти могли не обмежувати себе – придумувати будь-які проєкти – аби вони були пов’язані з Кам’янським. Школярі придумували різне – від «українського Голлівуду» до обладнання підвалу під стрілецький тир.

Ярмарок ідей влаштували активні молоді люди в Кам’янському - ФОТО

«Ми спочатку даємо учасникам можливість розбурхати свою фантазію, щоб спектр ідей був найширшим, щоб кожен учасник міг розкритись і висловитися», – розповів Андрій Омельченко, працівник ЦМІ.

Наступним етапом було «приземлення» учасників мозкового шторму. Тобто вони мали вибрати одну ідею на групу, яка більш-менш реально могла б бути втілена.

Групи пропонували різне: конкурс відео про місто, тривалу акцію «допоможи літнім людям”. Кожна команда представляла вибраний проєкт. Це був етап генерування ідей – чи не найлегший, зауважили тренери.

Далі буде етап прототипування, тобто створення робочої моделі для випробування ідеї. «Найперше потрібні гроші!» – вигукнув один школяр і пояснив: «гроші будуть – всі проблеми вирішимо».

Головне – знайти, кому ваша ідея близька, тобто партнерів, пояснювали тренери. І розділити з ними проблеми реалізації вашої ідеї. А партнерам потрібно розуміти, навіщо їм той проєкт. Тобто завдання автора – так подати потенційним партнерам свою ідею, щоб вона стала спільною. Партнери полюбляють ясність щодо організації проєкту – зрозумілі заходи та кошториси.

Учасники ярмарку ідей після обговорення в групах не схотіли одразу їх презентувати – взяли на доопрацювання.

«Допрокачуємо проєкти в особистому порядку», – погодився А. Омельченко.

Після мозкового штурму школярам дали відпочити й розважитись. Тренер з вокалу Олена Василівна нагадала, що співати – це корисно для здоров’я. Адже головне для співу – здорове міцне дихання, нагадала викладач. І запропонувала дітям тренажер для співаків.

Тренажером виявилась пластикова рурка для коктейлів. З її допомогою пані Олена вчила школярів дихати, активізуючи діафрагму.

Ярмарок ідей влаштували активні молоді люди в Кам’янському - ФОТО

Більшість людей дихають так званим «грудним» диханням, тобто дихальний рух роблять, переважно, за допомогою міжреберних м’язів. При цьому повітря наповнює лише верхні частини легень. Щоб залучити легені цілком, треба приєднати до вдихання діафрагму – перетинку між грудною та черевною порожнинами.

Тренерка показала школярам вправи, які активізують діафрагмальне чи повне дихання. Однією з вправ було видування повітря через рурку для коктейлів. Це вельми корисно для горла, акцентувала пані Олена.

Музикотерапія, принаймні, чудово розважає: школярі під час вправ реготали й веселилися так, що часом перекрикували тренерку.