Як возити тварин у громадському транспорті в Кам’янському

Як возити тварин у громадському транспорті в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Чи можна їздити з домашнім улюбленцем у громадському транспорті, чи потрібно сплачувати за нього додаткові гроші, чи є спеціальні правила для таких ситуацій та на що має право власник тварини, розповіла Ярослава Шкутова, правозахисниця та зоозахисниця з Кам’янського.

Часто пересуватись містом зі своїм домашнім улюбленцем стає справжньою пригодою, розповідає Я. Шкутова: приватні перевізники практично висаджують з автобусів, а деякі вимагають додаткової плати за перевезення кішки чи ручного мопса.

Проте, той хто знає свої права, завжди на крок попереду, зауважує правозахисниця: «Пам’ятайте, що заходити в транспорт з тваринами можна! Тільки є одна умова: ви повинні везти домашнього улюбленця в наморднику чи в спеціальній сумці (клітці) для транспортування».

Умови транспортування домашніх тварин у міському автомобільному транспорті регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1402, нагадує пані Шкутова.

Відтак, можна перевозити у салоні транспортного засобу тільки дрібних тварин і тільки у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідця, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки – на сидінні (в таксі).

Під час транспортування тварини особа, яка її супроводжує, несе відповідальність за її життя та здоров’я і повинна слідкувати за додержанням належних санітарно-гігієнічних умов.

Транспортування та сплата за перевезення тварин здійснюється відповідно до правил транспортної організації:

  • згідно з Правилами користування трамваєм і тролейбусом, у трамваї та тролейбусі пасажирам дозволено безплатно перевозити дрібних звірів і птахів у клітках, а також собак у намордниках за наявності повідців, та котів з пред’явленням відповідних документів на них, транспортування інших тварин заборонено;
  • згідно з Правилами користування метрополітеном пасажири мають право безплатно перевозити в метро лише птахів і дрібних тварин у клітках.

Перевезення собак в інші населені пункти дозволяється за наявності у власника реєстраційного посвідчення та ветеринарного свідоцтва з відміткою у ньому про те, що собаку імунізовано проти сказу не більш як 12 місяців і не менш як 30 днів до вивозу (виводу). Щодо собак великих порід, то їх перевозять у приміських електро- і дизель-поїздах, пасажирських, швидких та приміських поїздах, у крайніх тамбурах першого і останнього вагонів поїзда (не більше двох собак) у намордниках на металевій чи міцній шкіряній прив’язі та під наглядом супровідника, усі команди якого вони виконують.

«Тож користуйтесь громадським транспортом разом зі своїми улюбленцями, але не забувайте про безпеку людей навколо», – наголошує правозахисниця.