Українські школи планують обладнати камерами, металодетекторами та огорожами

Українські школи планують обладнати камерами, металодетекторами та огорожами

Школи в Україні, а також дитячі садочки та інші заклади освіти в найближчому майбутньому обладнають системами відеоспостереження, металодетекторами і спеціальними огорожами. Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час форуму “Нові виміри безпеки: виклики та рішення”.

За словами Шкарлета, МОН днями ініціювало створення Концепції безпечного закладу освіти.

Над її розробленням зараз працює міжвідомча група, яка аналізує теперішню ситуацію, вивчає міжнародний досвід з метою адаптації його до українських реалій, розробляє механізми упровадження.

Кінцевою метою цієї Концепції є створення безпечних умов у закладах освіти для забезпечення ефективного очного освітнього процесу.

Передбачається, що заклади освіти вже найближчим часом почнуть обладнувати:

  • комплексом тривожної сигналізації (КТС) із під‘єднанням до пунктів централізованого спостереження та реагування
  • системами зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження
  • стаціонарними металодетекторами та необхідними огорожами.
Українські школи планують обладнати камерами, металодетекторами та огорожами - ФОТО
Комплекс тривожної сигналізації

Крім того, зазначив міністр, у державному бюджеті на 2023 рік на спорудження укриттів у школах передбачено 1,5 млрд грн. І вони мають бути готовими у всіх навчальних закладах до початку нового навчального року.

“Збройна агресія РФ ще більш закцентувала на питанні безпеки. Та попри постійні атаки окупантів, ми продовжуємо освітній процес, спільними зусиллями долаємо всі виклики, які постають перед нами”, – сказав Шкарлет.