Як рятувальники в Кам’янському захищають психіку за допомогою карт

Як рятувальники в Кам’янському захищають психіку за допомогою карт

Автор: Валентин Фіголь

Психолог Кам’янського районного гарнізону ДСНС завітала 17 листопада до пожежно-рятувального підрозділу. Фахівець показала рятувальникам способи захисту психіки від стресу за допомогою метафоричних карт.

Зараз в країні війна й особовий склад ДСНС майже кожного дня має значне фізичне та психологічне навантаження, визнають рятувальники.

Тому дуже важлива підтримка, розуміння з боку своїх колег та рідних, щоб нормалізувати психологічний стан та ефективно виконувати свої професійні обов’язки.

З метою вивчення соціально-психологічного клімату в підрозділі, психолог відвідала особовий склад 35-ї державної пожежно-рятувальної частини 2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Гарнізонний психолог провела групову роботу за допомогою метафоричних асоціативних карт. Рятувальники ділилися своїми емоціями та відчуттями, що стосуються минулого та теперішнього життя, також помріяли та зазирнули у майбутнє.

«Метафоричні карти відчиняють вікно у внутрішній світ людини, асоціативні реакції на проілюстровані карти дозволяють задуматися про спогади, згадати переживання та звільнити заблоковані почуття», – зауважила фахівець.

За спостереженнями психолога, всі рятувальники й надалі готові виконувати свої службові обов’язки.