Деяким жінкам можуть збільшити кількість надбавок до пенсії

Деяким жінкам можуть збільшити кількість надбавок до пенсії

З 1 грудня в Україні планують підвищити пенсії трьом категоріям пенсіонерів. А деяким жінкам пропонують дати можливість отримувати одразу дві надбавки до пенсії. Про це йдеться у проєкті Закону № 8123 про внесення змін до статті 6 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Мова йде про тих жінок, що мають статус матері-героїні, та втратили годувальника-військовослужбовця.  У цьому випадку їм пропонують надати можливість отримувати як власну надбавку, так і надбавку за втрату годувальника, який загинув, захищаючи країну.

У пояснювальній записці наголосили, що українські жінки щороку отримують почесне звання «Мати-героїня». Цю державну нагороду присвоюють жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку.

На сьогодні, відповідно до статті 5 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсія за особливі заслуги встановлюється лише за однією з підстав, визначених статтею 1 цього Закону. Тобто, при наявності в особи особистих заслуг та заслуг у померлого годувальника, встановлюється лише одна пенсія за особливі заслуги за однією з підстав.

З огляду на зазначене постала необхідність у внесенні відповідних до статті 6 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною». Тож законопроєктом пропонується одночасно встановити матерям-героїням, яка починаючи з 2014 року втратила дитину-військовослужбовця на війні Росії дві надбавки – за особисті заслуги перед Україною та за заслуги померлого годувальника-військовослужбовця.

Нагадаємо, що наступне підвищення пенсій у 2022 році буде у грудні, воно зумовлене підвищенням прожиткового мінімуму. Про це йдеться у бюджеті Пенсійного фонду на 2022 рік, а також заяві Міністерства соціальної політики.

При цьому мінімальна пенсія зросте на 66 гривень (до 2093 гривень), максимальна – на 660 гривень (до 20 930 гривень).

Однак, як зазначають у Мінсоцполітики, надбавку отримають лише три категорії пенсіонерів:

  • які одержують мінімальну пенсію (наприклад, які мають недостатню кількість страхового стажу);
  • які одержують максимальну пенсію (за законодавством вона не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів);
  • мають великий страховий стаж. Їм за кожен рік роботи понад норму пенсію збільшать на 1% (з грудня 2022 року це 20,93 гривні).