Жінки певних професій в Україні відтепер зобов’язані стати на військовий облік

Жінки певних професій в Україні відтепер зобов’язані стати на військовий облік

Міністерство оборони затвердило перелік галузей та професій для жінок, які повинні перебувати на військовому обліку.

Наказ № 313 був зареєстрований в Міністерстві юстиції ще 3 грудня цього року, в нещодавно його офіційно опублікували.

Відповідно до цього документа, на військовому обліку повинні перебувати працівниці, зайняті у 35 сферах діяльності, які охоплюють майже весь спектр ринку праці – від громадського харчування до банківської справи.

У цьому переліку найрізноманітніші професії (серед них як керівники виробничих підрозділів та органів влади, так і звичайні робітники та службовці) отримали споріднені військово-облікові спеціальності.

Відтепер роботодавець повинен проконтролювати наявність документів про перебування на військовому обліку у своїх працівників – не лише у чоловіків, але і в жінок. За приймання на роботу працівника без перебування на обліку передбачено штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки – від 5100 до 8500 грн.

Згідно зі ст. 28 Закону про військовий обов’язок, граничний вік перебування у запасі – до 60 років.

Повний перелік професій, які отримали військово-облікові спеціальності, можна переглянути за посиланням.

До кінця наступного тижня на сайті військкоматів або Міністерства оборони мають з’явитися роз’яснення щодо того, як жінкам вперше стати на військовий облік. Розглядатиметься, зокрема, можливість пройти цю бюрократичну процедуру онлайн, якщо це буде дозволено з точки зору безпеки.