Більш ніж половина коштів облбюджету-2023 піде на утримання бюджетних установ

Більш ніж половина коштів облбюджету-2023 піде на утримання бюджетних установ

На Дніпропетровщині затвердили обласний бюджет-2023. Відповідне розпорядження підписав голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко. Це кошторис воєнного часу. У ньому передбачили кошти на всі соціальні виплати. Водночас – на відновлення критичної інфраструктури після ворожих ударів та підтримку тероборони. Про це повідомила пресслужба Дніпропетровської ОВА.

«Працювали над обласним бюджетом три місяці. Врахували у ньому виклики воєнного часу. Кошторис затверджено вчасно, отже вже на початку наступного року профінансуємо всі соціальні видатки», – зазначив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

Більша частина обласного кошторису піде на утримання бюджетних установ – лікарень, коледжів, профтехів, інтернатів, центрів реабілітації дітей. Передбачили кошти на зарплати та стипендії. Зберегли й всі виплати, які мешканці регіону отримували в останні роки. Наприклад, допомогу сім’ям загиблих, малозабезпеченим родинам, дітям-сиротам, спортсменам. Загалом на все це – понад 5 млрд грн.

Виділили кошти й на відновлення критичної інфраструктури після ворожих ракетних ударів. А ще – підтримку тероборони, рятувальників, громад регіону, які найбільше потерпають від війни. Загалом – понад 1 млрд грн.

У планах закупити нове медичне обладнання.

«Цьогоріч вперше формували кошторис в умовах війни. Надходження до бюджету менші, ніж в попередні роки. Попри це, нам вдалося його збалансувати за доходами та видатками», – сказала директорка департаменту фінансів Дніпропетровської ОВА Тетяна Шебеко.

Обласний бюджет Дніпропетровщини на 2023 рік – понад 8 млрд грн. Як і в минулі роки, основне джерело його наповнення – податок на доходи фізичних осіб.