Мікрогранти для митців пропонує військова адміністрація Кам’янського району

Мікрогранти для митців пропонує військова адміністрація Кам’янського району

Автор: Валентин Фіголь

Мікрогранти від 50 до 500 євро для підтримки митців за промоцію демократії у власних творах пропонує мешканцям військова адміністрація Кам’янського району.

Українські митці можуть отримати мікрогранти за промоцію демократії у власних творах. Про це повідомив Олег Гапіч, голова Кам’янської військової райадміністрації.

До участі запрошують поетів і письменників, художників і дизайнерів, стендаперів, хіп-хоп виконавців, сценаристів та журналістів. Переможці отримають від 50 до 500 євро.

Заявки можна подати до 7 грудня. Один митець може надіслати необмежену кількість робіт на розгляд.

Учасниками можуть стати українські молоді й досвідчені митці.

Проєкт для творців під назвою Democracy Frontline за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини ініціювала німецька громадська організація “_ _ _mediafrontline” у партнерстві з ГО “Тинк Тенк Юкрейн”.

До участі запрошують творців, що працюють у таких напрямах:

 • поети й письменники (Poetic Frontline);
 • художники та дизайнери (Visual Art Frontline);
 • стендап-коміки (Stand Up Frontline);
 • хіп-хоп виконавці (Hip-Hop Frontline);
 • сценаристи (Film Frontline);
 • журналісти (Mass Media Frontline).

Щоби стати учасником грантового конкурсу, необхідно подати проєкт, який відображає один із трьох векторів.

 1. Відображення принципів сучасної демократії:
 • повага до людської гідності, прав і свобод людини;
 • свобода людини самостійно робити вибір та приймати рішення, які впливають на її життя чи життя суспільства;
 • відповідальність і прозорість дій влади;
 • відсутність будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою;
 • верховенство права;
 • повага до прав людини, включно з правами меншин, визнання того, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах.
 1. Протидія: фейкам, пропаганді, наративам країн-терористів, підміні понять, насильницькій русифікації, нав’язуванню російської культури.
 2. Прогнозування Майбутнього Незалежної України: боротьба з корупцією, вступ до Європейського Союзу та НАТО, рефлексія в площині російсько-української загарбницької війни.

Щоб долучитися до конкурсу, необхідно заповнити форму, завантажити згідно з визначеними правилами своє творіння, додати дві світлини та власну творчу характеристику (короткий мотиваційний текст до 300 символів).

Обмежень у кількості поданих робіт немає: один митець може надіслати на розгляд одразу декілька творів.

Неповнолітні також можуть доєднатися до конкурсу, але тільки за згодою батьків/опікунів. Тоді в разі перемоги учасник отримає грошовий приз за участю батька/опікуна.

Обиратимуть переможців експерти проєкту та запрошені компетентні фахівці. Вони виставлятимуть учасникам оцінки за 5-бальною шкалою.

За кількістю отриманих балів журі визначить близько 100 переможців, що отримають мікрогранти різної номінальності. Їхні імена оголосять 15 грудня. Оберуть 40–50 літературних творів, 40 візуальних ілюстрацій, 1 хіп-хоп композицію, 1 сценарій фільму, 5 стендапів та 5 журналістських матеріалів.

Фінальним заходом проєкту стане подія наживо у форматі квартирника. Вона відбудеться у безпечному просторі. До квартирника долучаться учасники всіх напрямів програми Democracy Frontline та представники різних іноземних установ.

ІнфоДжерело: https://www.prostir.ua/?grants=mikrohranty-dlya-ukrajinskyh-myttsiv-za-promotsiyu-demokratiji або http://mediafrontline.org/our-projects/democracy-frontline/