Почати власний бізнес на державні гроші пропонують безробітним в Центрі зайнятості Кам’янського

Почати власний бізнес на державні гроші пропонують безробітним в Центрі зайнятості Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Як отримати мікрогрант онлайн та почати власний бізнес на гроші платників податків, розповідали безробітним фахівці Кам’янського міського центру зайнятості на семінарі 10 серпня.

Мета семінару – поінформувати мешканців та гостей Кам’янського з можливістю отримання мікрогранту на відкриття та розвиток власного бізнесу, розповіла Вікторія Черняк, начальник відділу рекрутингу ЦЗ.

Отже, влада надає через Мінекономіки мікрогранти громадянам, які бажають  почати або розвивати власний бізнес. Піклуючись про розвиток ринку праці – це ж бо одне з джерел податкових надходжень до бюджетів, держава визначила розміри грантів:

  • Без створення робочих місць – до 50 тисяч гривень,
  • Створення одного робочого місця – до 150 тисяч гривень,
  • Створення 2 та більше робочих місць – до 250 тисяч грн.

Для отримання гранту треба заповнити заяву в електронному застосунку «Дія». Якщо громадянин не є суб’єктом підприємництва, то доведеться спершу зареєструватись як ФОП, щоб надати до заяви свідоцтво про реєстрацію.

До заяви додається бізнес-план майбутньої справи. При складанні бізнес-плану та взагалі заповненні документів В. Черняк рекомендувала бути пильними: мовляв, відомі випадки, коли гарні ідеї не отримали підтримки через формальні помилки в документах.

На базі ЦЗ, зауважили фахівці, можна навчитись складати бізнес-план.

Якщо новий бізнес не буде створено – гроші державі доведеться повернути, наголосили доповідачі.

«Завдання служби зайнятості – поінформувати вас про можливість та зорієнтувати в тому, як цю можливість реалізувати», – окреслила пані Черняк повноваження служби. Також було зазначено, що фахівці служби зайнятості можуть відвідувати новостворені підприємства та дивитись, як вони працюють, і як там працевлаштовані найманці.

Потім присутні ставили питання. Питання були або такі, що доповідачам доводилось повторювати вже сказане, або вельми конкретні: яку зарплатню треба платити майбутнім найманцям, чи можна міняти найманців під час терміну дії угоди (3 роки), чи можна співпрацювати на умовах трудового договору… Доповідачі відповідали: зарплатня не менше мінімальної, працевлаштування має бути офіційним, найманців міняти можна – аби робоче місце було зайняте…

Почати власний бізнес на державні гроші пропонують безробітним в Центрі зайнятості Кам’янського - ФОТО

Почати власний бізнес на державні гроші пропонують безробітним в Центрі зайнятості Кам’янського - ФОТО