Газові пальники небезпечні, нагадують рятувальники Кам’янського району

Газові пальники небезпечні, нагадують рятувальники Кам’янського району

Автор: Валентин Фіголь

Майже кожного дня ЗМІ повідомляють про надзвичайні ситуації, які трапляються при обігріві приміщень альтернативними джерелами. Про те, що газові пальники можуть бути небезпечні, та про інші загрози зимового періоду нагадали співробітники Кам’янського районного управління ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області.

Сьогодні, через відключення електроенергії, люди дедалі ширше використовують в побуті альтернативні джерела тепла та світла. Зокрема, популярні газові автономні пальники з балонами.

І вже є випадки, коли користування такими приладами приводило до трагічних випадків. Наприклад, в Києві 11 грудня вибухнув туристичний газовий балон в помешканні на 9 поверсі.

Тож, з метою запобігання виникненню пожеж в побуті, а також виховання у громадян сумлінного ставлення до дотримання правил пожежної безпеки під час опалювального сезону, Кам’янське районне управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з серед населення міста Кам’янське, Вільногірськ, Верхньодніпровськ та Жовті Води. А у П’ятихатках до заходу ще й долучились представники Національної поліції району.

Під час проведення профілактичної роботи надзвичайники закликали дотримуватися основних правил пожежної безпеки у власних помешканнях.

А саме – не палити вдома, не користуватись пошкодженими електророзетками, регулярно перевіряти електропроводку та опалювальні прилади, не перенавантажувати електромережу, не залишати запальнички та сірники там, де їх можуть знайти діти, не залишати кухонну плиту без нагляду та не сушити над нею вологий одяг, а також дотримуватись всіх норм і правил безпеки під час користування газовим, пічним та електричним опаленням.

Згідно з статистикою, причиною більшої кількості пожеж в побуті є діяльність або бездіяльність самих власників помешкань, наголосили поліційні.

Рятувальники закликають дотримуватись наступних порад щодо використання газових автономних пальників:

  • купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.
  • неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.
  • балончик розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.
  • не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх якомога далі від дії високих температур.
  • важливо – забороніть використання електроприладів та відкритого вогню дітям.