Шия пов’язує мозок з тілом і здоров’я з настроєм, нагадала психолог з Кам’янського

Шия пов’язує мозок з тілом і здоров’я з настроєм, нагадала психолог з Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Чимало хвороб та некомфортних станів людини починаються з шиї, яка є магістраллю, що пов’язує мозок з тілом. Тому шию варто тримати в доброму тонусі – рухливою та гнучкою. Про це нагадала Вікторія Лобенок, психолог з Кам’янського.

«Чоловік – голова, а жінка – шия! Чули таке?..» – звернулась до народної мудрості Вікторія Лобенок, практичний психолог з Кам’янського, фахівець з людської поведінки та стосунків. Адже куди шия голову повертає – туди людина й дивиться.

Шия пов’язує мозок з тілом і здоров’я з настроєм, нагадала психолог з Кам’янського - ФОТО
Вікторія Лобенок

Більшість психосоматичних захворювань якраз і починаються з шиї, акцентує В. Лобенок. Психосоматичними захворюваннями медична наука називає недуги та некомфортні стани, які викликані сукупністю фізіологічних та психологічних факторів. Наприклад, фахівці вважають: захворіти на застуду (грип, ГРВІ тощо) ризикують, найперше, люди зі слабким, пригніченим імунітетом. А імунітет може ослабнути як від фізичної перевтоми, так і від поганого, пригніченого настрою. Отже, хвороба підкрадається як «від тіла» (перевтома), так і «від голови» (стрес, депресія).

«Наша шия – той самий зв’язок між нашим мозком та тілом. І ви самі розумієте: чим краще цей зв’язок, тим комфортніше життя!» – зауважує психолог.

Адже саме через шию проходять нервові волокна, які передають інформацію від органів тіла до мозку і команди – від мозку до найдальших куточків організму. Також шия є магістраллю, якою постачається кров і кисень до мозку.

Будь-які перешкоди в постачанні мозку кров’ю та проходженні нервових імпульсів можуть спричинити розлад в діяльності мозку. А мозок регулює як обмінні процеси в організмі, так і настрій.

Психолог Лобенок поділилась вправами, які допоможуть зробити шию гнучкою та здоровою. Це витягування шиї вгору, нахили та повороти з боку в бік, описування кіл головою вперед та назад. Вправи слід виконувати обережно, без напруження та різких рухів, в ритмі спокійного та глибокого дихання, акцентувала пані Вікторія.

«Робіть ці прості вправи хоча б один раз на день. Це займає до 10 хвилин. Вірю в вашу силу волі!» – закликала фахівець небайдужих до свого здоров’я та самопочуття.