Де проходять межі відповідальності різних житлово-комунальних служб в Кам’янському

Де проходять межі відповідальності різних житлово-комунальних служб в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Чимало споживачів житлово-комунальних послуг в Кам’янському досі не знають, де проходять межі відповідальності різних надавачів цих послуг і хто що саме має ремонтувати.

Тече вода з-під землі біля житлового будинку в 1-му провулку Ухтомського. «Аварійна служба з водоканалом не можуть поділити проблему…» – коментують мешканці ситуацію.

Де проходять межі відповідальності різних житлово-комунальних служб в Кам’янському - ФОТО

«Мешканці будинку 22 по вулиці Лисенка переконливо просять ТЕЦ Дніпровську подати тепло до їхніх квартир», – пишуть в соцмережах кам’янчани.

Їхні земляки з будинку 67 по проспекту Свободи нещодавно влаштували у дворі цілий мітинг, шукаючи винного в тому, що в якихось під’їздах батареї теплі, а в інших – холодні.

«У місті Кам’янському за адресою вул. Євгена Мельнікова (колишня Алтайська), буд. 34, уже понад три місяці існує серйозна проблема з постачанням електроструму у квартири в межах норми», – написали скаргу до ДТЕК споживачі. Мовляв, в деяких квартирах цього будинку по декілька разів на добу періодами по 10-15 хвилин відбуваються раптові стрибки напруги, які перевищують допустиму максимальну норму 250 вольтів. Відповідно, існує реальна загроза виведення з ладу побутової електротехніки.

На скарги мешканців будинку фахівці Єдиної диспетчерської служби міста реагують, але усунути несправність їм поки не вдалося. Відповідно, фахівці ЄДС передали заявку на ремонт у Кам’янський ЦОК АТ ДТЕК «Дніпровські електромережі»… З ДТЕК споживачам відповіли: проблема не наша – ми передали заявку до КП «Добробут». «Добробут» пообіцяв все відремонтувати – і все затихло…

Де проходять межі відповідальності різних житлово-комунальних служб в Кам’янському - ФОТО

Таких історій в Кам’янському чимало. Мешканці міста не знають, до яких підприємств та служб звертатись з конкретною житлово-комунальною проблемою. Або надавачі житлових та комунальних послуг перекладають відповідальність за прикру ситуацію одне на одного.

Отже, варто нагадати споживачам житлових та комунальних послуг про межі розділу відповідальності надавачів цих послуг. Так, як це з року в рік пояснюють керівники департаменту житлово-комунальних послуг Кам’янського, а до них пояснювали попередники.

Всі аварійні ситуації на комунікаціях всередині багатоквартирного житлового будинку має усувати компанія, яка керує житловим фондом. Наприклад, КП «Добробут», чи з ким мешканці будинку уклали відповідну угоду… Це правило діє на водо-, газо- та теплопостачальних комунікаціях до ввідної запірної арматури на будинок, на електромережах – до вводу в будинок. На практиці частіше за все в подібних випадках працюють бригади міської аварійної служби, в яких на авто написано, що вони «партнери КП «Добробут»».

Де проходять межі відповідальності різних житлово-комунальних служб в Кам’янському - ФОТО

Ззовні будинку за роботу мереж відповідають надавачі конкретних послуг. За електромережі – ДТЕК, за тепло – надавачі послуг опалення в конкретному районі міста, за воду та каналізацію – підприємство водоканал.

В будь-якому разі, мешканці можуть звертатись до Єдиної диспетчерської служби Кам’янського, яка реагує протягом доби на від сотні до тисячі (в період запуску системи опалення) дзвінків споживачів. Диспетчери оформлюють заявку на усунення та передають її належному постачальнику послуги. У них же споживач може дізнатись про долю своєї заявки.