Скарби на задньому дворі – найбільш дивовижні знахідки минулого року за версією CNN

Скарби на задньому дворі – найбільш дивовижні знахідки минулого року за версією CNN

Ми можемо мріяти виграти в лотерею, але як щодо того, щоб знайти обручку середньовічної доби у вашому дворі чи мозаїку візантійської епохи на своїй фермі?

Звичайні люди разом із археологами та реставраторами знайшли деякі з найпереконливіших відкриттів року, пише CNN.

Романтична каблучка, знайдена випадково

 Чоловік з англійської сільської місцевості, який намагався стати шукачем скарбів за допомогою металодетектора, з другої спроби натрапив на середньовічну обручку із золота та діамантів. Дивовижна знахідка Девіда Борда — яку він спочатку вважав «металобрухтом», як він сказав CNN — була ще в 2019 році, але привернула увагу громадськості цієї осені перед її продажем у Noonans.

Скарби на задньому дворі – найбільш дивовижні знахідки минулого року за версією CNN - ФОТО

На ювелірному виробі дві переплетені смуги, які символізують подружній союз, і перевернутий діамант. Всередині стрічки середньовічний французький напис, який читає: «Ieo vos tien foi tenes le moy», що перекладається як «Я дотримуюся вашої віри, дотримуйтесь моєї». За словами аукціонного дому, 29 листопада каблучку продали за 38 000 фунтів (46 000 доларів).

Масивний рожевий алмаз, що знаходиться в шахтах Анголи

Цього літа австралійський шахтар Lucapa Diamond Company оголосив, що, можливо, знайшов найбільший рожевий алмаз за 300 років. 170-каратний дорогоцінний камінь, який отримав назву «Троянда Луло», був знайдений в Анголі та відзначений урядом як «історичне» відкриття.

Скарби на задньому дворі – найбільш дивовижні знахідки минулого року за версією CNN - ФОТО

Відомо, що рожеві діаманти, які зустрічаються рідше, ніж їхні білі аналоги, приносять непомірно високі суми на аукціонах. Рожевий діамант вагою 11,15 карата, який називають «Рожева зірка Вільямсона», був проданий у жовтні майже за 60 мільйонів доларів, а «Діамант Рожева зірка» побив рекорди у 2017 році, коли камінь розміром із полуницю та вагою 59,60 карата був проданий за понад 71 мільйон доларів.

Фермер знаходить візантійську мозаїку в Газі

Минулої весни палестинський фермер був збентежений, коли дерева не пускали коріння на ділянці його землі, тож він і його син почали копати й знайшли щось зовсім несподіване. Неушкоджена мозаїка візантійської доби, яку вони виявили, містить різнокольорових тварин і складні візерунки, і знаходиться в його оливковому саду в таборі біженців Бурей.

Скарби на задньому дворі – найбільш дивовижні знахідки минулого року за версією CNN - ФОТО

«Я шукав в Інтернеті… Ми дізналися, що це мозаїка візантійської епохи», — сказав Reuters у вересні батько Салман аль-Набахін. «Я сприймаю це як скарб, дорожчий за скарб. Це не особисте, воно належить кожному палестинцю».