Українці зможуть побачити часткове сонячне затемнення наступного тижня

Українці зможуть побачити часткове сонячне затемнення наступного тижня

Наступного вівторка, 25 жовтня, мешканці Землі зможуть спостерігати часткове сонячне затемнення, повідомляє Forbes. Як випливає з назви, тінь Місяця закриє Сонце не повністю, перекривши лише частину диска зірки. Подія відкриє коридор затемнень, за нею наступить місячне затемнення 8 листопада.

Спостерігати затемнення можна буде на території Європи, півночі Африки та Центральної Азії. Максимум спостерігатиметься на території Росії, там Місяць закриє 82% сонячного диска, на заході Європи явище буде менш видовищним, приховано буде лише 15-30% зірки.

Для мешканців України Місяць закриє Сонце приблизно на 60%.

Почнеться затемнення о 12:22 за київським часом, максимальна фаза спостерігатиметься о 13:36, а завершиться затемнення о 14:49.

Слід зазначити, що спостерігати за затемненням Сонця необхідно за допомогою пристроїв, оснащених спеціальними фільтрами, для телескопів і камер також необхідні спеціальні фільтри. Спостереження без них можуть призвести до проблем з зором і навіть сліпоти.

Цього разу воно збігається з молодиком, тому Місяць буде практично невидимий з Землі. У міру його руху між планетою та Сонцем, він «відкушуватиме» по шматочку нашої зірки. Затемнення почнеться з невеликої затемненої ділянки Сонця, а потім розростеться до того, що Місяць майже повністю закриває зірку.

Це друге сонячне затемнення у 2022 році. Перше, також часткове, спостерігалося 30 квітня.

Українці зможуть побачити часткове сонячне затемнення наступного тижня - ФОТО