Подорожчання електроенергії для підприємців НКРЕКП вважає доцільним

Подорожчання електроенергії для підприємців НКРЕКП вважає доцільним

Автор: Валентин Фіголь

Подорожчання послуг з передачі та розподілу електроенергії для споживачів – підприємств та підприємців, очільник НКРЕКП вважає доцільним.

Збільшення тарифу для непобутових споживачів на 10% дозволяє ринку оперативно відновлювати пошкоджені об’єкти електроенергетики, створювати запаси обладнання і закупати необхідні для цього товари та послуги. А це дає можливість енергетикам повертати людям світло у найкоротші строки.

Так Костянтин Ущаповський, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прокоментував схвалене у грудні 2022 р. рішення про збільшення з 1 січня 2023 р. окремих складових плати за електроенергію для непобутових споживачів.

Подорожчання електроенергії для підприємців НКРЕКП вважає доцільним - ФОТО

Нагадаємо, збільшено на 10% тарифи на послуги з передачі електричної енергії та на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «Укренерго». Зросли також на 8-10% тарифи на послуги з розподілу електричної енергії та на послуги постачальників універсальних послуг.

В результаті, з 1 січня середнє зростання ціни електроенергії для кінцевих непобутових споживачів складає близько 15 коп. за кВт-год, для промислових енергоємних споживачів – близько 4 коп. за кВт-год. При цьому ціна на електроенергію для побутових споживачів не змінилась.

«Під час розгляду та прийняття цього рішення Регулятор в першу чергу враховував важку ситуацію в енергетиці та економіці в цілому, необхідність сприяння збалансованій роботі всіх учасників ринку, у тому числі генерації та операторів систем розподілу», – підкреслив К. Ущаповський.

Варто зауважити: НЕК «Укренерго» пропонувала підвищити тарифи на послуги з передачі електроенергії та на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 45-48%.

Голова НКРЕКП так прокоментував цю пропозицію: «Якби Регулятор підтримав цю пропозицію НЕК «Укренерго», то вітчизняні промислові підприємства та інші непобутові споживачі отримали б значно вищі ціни на електроенергію і, відповідно, підняли б ціни на власну продукцію, збільшивши рівень інфляції. У нинішній ситуації це неприпустимо».