Кого з підприємців Кам’янського перевірятимуть фіскали у 2023 році

Кого з підприємців Кам’янського перевірятимуть фіскали у 2023 році

Автор: Валентин Фіголь

У 2023 році податкова служба України запланувала перевірити понад 4000 компаній. Тож кого з підприємств та підприємців Кам’янського перевірятимуть фіскальні органи цьогоріч?

Про плани українських податківців повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Державної податкової служби.

Наразі ДПС планує провести документальні перевірки у 2085 компаній, 140 фінансових компаній-нерезидентів та 1461 ФОПа. Крім того, заплановано перевірку сплати ЄСВ та військового збору: у великого бізнесу – 9, у середнього – 85, у малого – 232.

97% плану-графіка на 2023 рік становлять платники податків, планові перевірки яких не були проведені у 2022 році та ті бізнеси, що за результатами подання звітності у поточному році, мають високі ризики несплати податків.

Скоріш за все, проведення перевірок слід чекати компаніям:

– у яких рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50%, ніж у середньому в галузі;
– що мають відносини з контрагентами, які перебувають у розшуку або ліквідовані — якщо сума операцій більша за 5% від усього обсягу операцій, але не менша за 100 тисяч грн;
– про які є інформація щодо ухилення від оподаткування;
– які мають ознаки фіктивності;
– реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
– стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових (звітних) періодів;
– які перебувають у розшуку;
– яких визнано банкрутами.

Кабмін, як нагадують українські ЗМІ, підписав з МВФ меморандум, в умовах якого є скасування мораторію на проведення податкових перевірок з 1 липня. Як свідчить опублікований фіскалами графік планових перевірок, в січні їх не буде. Податкові перевірки заплановано, починаючи з лютого 2023 р. у невеликій кількості. А з кожним наступним місяцем кількість перевірок, проведення яких заплановано, зростає.

Дізнатися, чи заплановані перевірки щодо вашого бізнесу або партнерів, можна безплатно в Опендатаботі. Для цього надішліть боту код компанії. Якщо бізнес є у плані – відповідна інформація з’явиться у картці компанії.