40% банківських відділень в Україні працюватимуть у разі блекауту

40% банківських відділень в Україні працюватимуть у разі блекауту

Спільна банківська мережа power banking, яка додатково оснащена, щоб працювати без енергопостачання, за останній місяць зросла у 1,5 раза або на 640 банківських відділень. Про це повідомила пресслужба НБУ.

За даними пресслужби, сьогодні вже 40% від загальної кількості банківських відділень (крім тих, що не працюють та тих, що знаходяться на окупованих територіях та територіях, де ведуться/можливі бойові дії) готові надавати клієнтам фінансові послуги в умовах потенційного блекауту.

“Це 1827 банківських відділень у майже 300 населених пунктах усіх регіонів України, які додатково оснащені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку”, – йдеться в повідомленні.

В умовах блекауту у відділеннях мережі power banking для всіх клієнтів буде доступний певний перелік нагальних банківських послуг, зокрема:

  • отримання готівки (в банкоматах чи в касі);
  • платежі, переказ коштів (у касі чи в терміналах самообслуговування);
  • обмін валют (у разі наявності готівкової валюти в касі);
  • консультації менеджерів з фінансових питань.

Станом на 23 січня 2023 року загальна кількість усіх банківських відділень, за винятком непрацюючих та тих, що знаходяться на окупованих територіях та територіях, де ведуться/можливі бойові дії, становить 4500.

Нагадаємо, системно важливі банки України об’єдналися для створення спільної банківської мережі – power banking. Вони будуть працювати та надавати клієнтам послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту.