Українців попередили про печиво з Румунії, що може викликати отруєння

Українців попередили про печиво з Румунії, що може викликати отруєння

В торгових мережах України може продаватися небезпечне печиво з Румунії з високим вмістом акриламіду. Такий продукт небезпечний та може викликати отруєння. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

У печиві, яке виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland), виявили високий вміст акриламіду

В Україну воно надходило до “ТзОВ “Львівімпорт”, вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021″.

У зв’язку з тим, що це печиво може зашкодити здоров’ю людей, Держпродспоживслужба вимагає від продавців вилучити його з обігу.

Чим небезпечний акриламід:

Акриламід – органічна сполука, амід акрилової кислоти складу CH2CHCONH2. Має високу розчинність у воді, спиртах. Проявляє сильні нейротоксичні властивості.

Ознаки отруєння цією сполукою проявляються лише через тиждень.

Симптоми ураження: посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок. Контакт акриламіду з очима спричиняє ураження кон’юнктиви та пошкодження рогівки ока.

Вдихання пари або пилу може призвести до серйозного ураження нервової системи.

Українців, якщо вони побачать таке печиво у торговельних мережах, просять одразу повідомити у Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за тел.: (099) 723-16-99.

Українців попередили про печиво з Румунії, що може викликати отруєння - ФОТО