У торгових мережах Дніпропетровщини може продаватись токсичний арахіс

У торгових мережах Дніпропетровщини може продаватись токсичний арахіс

У торгових мережах Дніпропетровщини може продаватися арахіс в шкаралупі, в якому перевищено максимально допустимий рівень афлатоксинів – токсичних метаболітів грибів, що можуть провокувати утворення пухлин. Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення, отримане системою швидкого оповіщення, щодо харчових продуктів та кормів (RASFF), стосовно виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 i G2) в арахісі в шкаралупі, що експортувався з Єгипту (експортер: ASM FOR CONSULTING AND EXPORT AGRICULTURAL PRODUCTS, Egypt), через Польщу (імпортер: ATLANTA POLAND S.A., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛАСОЩІ ЮКРЕЙН», вул. Височана, 13-Г, м. Городенка, Івано-Франківська обл., 78100).

У торгових мережах Дніпропетровщини може продаватись токсичний арахіс - ФОТО

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області попереджаєщодо можливості обігу та реалізації вищезазначеної продукції на території області.

При виявленні даного продукту в обігу в відомстві просять терміново повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за тел. (099) 723-16-99.

Також Держспоживслужба звертається до операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу, а також у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Довідка:

Афлатоксини – це токсичні метаболіти грибів роду Aspergillus. До афлатоксинів, які являють найбільшу небезпеку для здоров’я людини, відносяться: афлатоксин В1, афлатоксин В2, афлатоксин G1, афлатоксин G2, афлатоксин М1 та афлатоксин М2 [2, 3]. Міжнародне агентство з досліджень раку (IARC) класифікувало афлатоксин В1 як канцероген людини 1 групи. Афлатоксини досить стійкі до термічної обробки та перероблення, тому видалення, зменшення вмісту чи їх інактивація у харчових продуктах є головною світовою проблемою. Цю групу мікотоксинів виявляють у харчових продуктах, вироблених у багатьох тропічних та субтропічних країнах, де температурно-вологісний режим та кліматичні умови є оптимальними як для росту цвілевих грибів, так і для утворення цих токсинів. До таких харчових продуктів належить арахіс та продукти його перероблювання, споживачами яких є населення України на ринок якої надходить імпортований арахіс, арахісова паста, арахісова олія та халва. Вживання продуктів, які містять афлатоксини, спричиняє їх всмоктування в кров із кишківника, накопичення в паренхіматозних органах, особливо в печінці й нирках та виникнення пухлин.