Як не треба лікувати грип, розповіли лікарі Кам’янського

Як не треба лікувати грип, розповіли лікарі Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Сезонне загострення захворюваності на грип констатують лікарі, зокрема, в Кам’янському. З цієї нагоди фахівці розповіли про те, як не треба лікувати грип.

Грип – це гостре інфекційне захворювання, яке дуже легко передається від людини до людини, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі двох метрів навколо хворого. Про це нагадали лікарі КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту».

Хвора людина навіть із легкою формою грипу становить небезпеку для навколишніх протягом всього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

Симптоми грипу схожі з симптомами інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, але це захворювання набагато небезпечніше і може викликати тяжкі ускладнення. Найчастішим є пневмонія, яка всього за 4-5 днів може привести до смерті. Також нерідко внаслідок ускладнень грипу розвивається серцева недостатність. В групі ризику – діти молодші 5 років та люди похилого віку.

Не варто, нагадують медики, ігнорувати такі симптоми, як підвищена температура тіла, сльозотеча, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах. Через ризик ускладнень та загрозу заразити інших людей хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома. Необхідно зателефонувати своєму сімейному лікарю та дотримуватись призначеного ним курсу лікування.

Лікарі нагадали, що грип не лікується за допомогою:

антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Їх потрібно використовувати тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія, бронхіт тощо;

гомеопатичних препаратів – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю вважається ознакою безвідповідального ставлення до власного здоров’я та життя;

імуностимуляторів, імуномодуляторів – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Їх рекомендується використовувати в передепідемічний період для підвищення загальної опорності організму інфекціям;

народних засобів – лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав’яні відвари, чаї та настоянки на вірус не діють. Народні засоби можуть лише допомогти пом’якшити симптоми грипу і тільки за умови грамотного використання без зловживань.