Новий порядок бронювання військовозобов’язаних затвердив Уряд України

Новий порядок бронювання військовозобов’язаних затвердив Уряд України

Автор: Валентин Фіголь

Підприємства, що належать до важливих для економіки та оборони сфер діяльності чи виконують мобілізаційні завдання, можуть забронювати до 50% своїх військовозобов’язаних працівників на строк до шести місяців. Відповідний новий порядок бронювання затвердив Уряд України.

«У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовослужбовців, що підлягають бронюванню, може перевищувати 50%, – написано в постанові Кабінету міністрів №76 від 27 січня, опублікованій на сайті КМУ. – До підприємств, установ та організацій ПЕК, перелік яких затверджується Міненерго, не застосовується обмеження кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню».

Отже, військовозобов’язані керівники критично та економічно важливих підприємств та їх заступники, а також працівники паливно-енергетичного комплексу із переліку Міненерго підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військової спеціальності.

Відповідно до порядку підприємство є критично важливим для економіки у разі відповідності трьом із семи критеріїв:

  • загальна сума сплачених податків та інших зборів (від EUR1,5 млн),
  • сума надходжень в інвалюті (еквівалент EUR32 млн),
  • стратегічне значення для економіки та безпеки країни згідно з постановою КМУ №83 від 2015 р.,
  • важливе значення для задоволення потреб територіальної громади,
  • відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ,
  • зарплата не менша за середню зарплату по регіону за IV кв.-2021,
  • резидентство “Дія Сіті”.

Підприємствам ПЕК, державним або комунальним закладам культури, підприємствам у сфері охорони здоров’я, освіти та науки, фізкультури та спорту, соцзахисту достатньо задовольняти двом з перерахованих критеріїв.

Це послаблення поширюється також для «лінійних аудіовізуальних медіа, що здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, програмне наповнення якого складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач або залучених до системи оповіщення та їх афілійованих осіб».

Крім того, до критично важливих належать:

– спеціалізовані установи ООН, закордонні дипломатичні установи в Україні,

– представництва донорських установ,

– виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги,

– представництва міжнародних організацій,

– міжнародні та українські неурядові організації, що реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, згідно з переліком,

– МЗС чи Секретаріат Кабміну.

Щодо органів державної влади, то на них поширюється подібний принцип бронювання до 50% працівників, не враховуючи керівництво, і весь строк проведення мобілізації.

В органах місцевого самоврядування підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності військовозобов’язані, які обіймають посади першої – четвертої категорії посад, тоді як квота 50% поширюється на посади п’ятої – сьомої категорій.

Списки на бронювання подаються відповідним держорганам, які узгоджують їх із Генштабом Збройних Сил (СБУ, Службою зовнішньої розвідки), а ті, своєю чергою, надсилають їх Мінекономіки, яке видає остаточні документи про бронювання.

У постанові йдеться, що бронювання, які вже надані працівникові за старою процедурою, залишатимуться дійсними протягом терміну, на який вони були надані.