Про ризик онкозахворювань нагадали лікарі Кам’янського

Про ризик онкозахворювань нагадали лікарі Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

У Кам’янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2022 році становила 315,5 випадків на 100 тисяч населення. Про ризик онкозахворювань та їх попередження й лікування нагадали лікарі Кам’янського з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком, який відзначається 4 лютого.

Мета відзначення Всесвітнього дня боротьби з раком – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань нашої цивілізації. Про це нагадали лікарі КЗОЗ «Медичний центр здоров’я та медицини спорту» КМР.

Привертаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання, наголошують фахівці.

У Кам’янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2022 році становила 315,5 випадків на 100 тисяч населення. Взято на облік 676 осіб (у 2021 році було взято на облік 766 осіб). Перше місце в структурі загальної захворюваності займав рак шкіри, на другому місці – рак молочної залози, на третьому – рак легень, далі – рак органів травлення, шлунку та кишківника. В занедбаному стані виявлено 16,1% випадків. На профілактичних оглядах виявлено 20,6% випадків захворювання.

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров′я, більш як 40% всіх випадків раку можна попередити.

Лікарі радять не забувати, що найкращим шляхом попередження як онкологічних, так і інших захворювань є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, ожиріння, малорухливий спосіб життя, стреси, надмірне перебування на сонці є одними з основних факторів виникнення онкозахворювання.

Виявлення онкологічного захворювання не є вироком для хворого, акцентують фахівці. Ефективність лікування онкологічних захворювань удосконалюється з року в рік, медики ведуть пошук ліків, втілюють сучасне обладнання.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування на ранніх стадіях у багатьох випадках рак можна повністю вилікувати. Однією з провідних проблем онкологічної допомоги є значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення до онкозахворювань.

Лікарі медцентру здоров’я звертають увагу кам’янчан, що єдиний метод боротьби із захворюванням на рак − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами «спеціалістів» з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості лікування.

Необхідну консультацію можна отримати у сімейного лікаря чи звернувшись для обстеження в онкодиспансерне відділення КНП КМР «Міська лікарня №9» за адресою: пр-т Аношкіна,72; тел. для довідок: 068 796 49 43.