COVID-19 не зник, щотижня в Україні госпіталізують 2,5 тисячі пацієнтів

COVID-19 не зник, щотижня в Україні госпіталізують 2,5 тисячі пацієнтів

В Україні циркулює 12 підтипів штаму COVID-19 “Омікрон”. Новий підвид «Кракен» був зафіксований на Сумщині. Щотижня з ковідом госпіталізують близько 2500 пацієнтів. Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.  

Коронавірусна хвороба в Україні досі існує. Щотижня з ковідом госпіталізують близько 2500 пацієнтів. За словами головного санлікаря, нині зайняті 5-7% ліжок, які були виділені для протидії COVID-19.

“Також продовжують реєструвати летальні випадки. 80% з них – це пацієнти, віком 60+. Майже всі не вакциновані”, – каже Кузін.

Станом на початок лютого, в медзакладах України достатньо засобів для діагностики. Водночас показники діагностування впали в рази. Зокрема через зняття карантинних обмежень.

“Це спонукає до того, що люди звертаються до лікаря в крайній потребі, коли почуваються дуже погано”, – розповідає Ігор Кузін.

Нагадаємо, 24 січня в Україні зареєстрували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу Омікрон XBB.1.5, який ще називають “Кракен”.

Цей підвид нині активно циркулює в Європі та США. Особливість його полягає в тому, що він дуже швидко поширюється, швидше ніж “Омікрон” звичайний, але немає вірогідних відомостей про те, що він може бути більш небезпечний.