Найбільш незвичайні у світі традиції на День усіх закоханих
Традиційно ми вважаємо, що День усіх закоханих неодмінно пов’язаний з легендою про святого Валентина, що накладає на нас необхідність обмінюватися листівками-сердечками та заодно дарувати троянди та цукерки. Але так заведено далеко не у всіх країнах.
День закоханих в Уельсі
Невелика держава, що розташувалася на території Великобританії та Північної Ірландії, вітає тебе приємною прохолодою та свіжим вітерцем. Та й дощі тут ллють майже постійно. День святого Валентина валлійці не відзначають — замість нього вони мають 25 січня, День святого Двінвена. І традиційним романтичним подарунком на це свято вважається – дерев’яна ложка.
Здавалося б, що романтичного може бути в якійсь ложці? Виявляється, ще XVII столітті валлійські чоловіки самі робили незвичайні дерев’яні ложки для своїх коханих. На цих приладах вони вирізали певні візерунки, які символізували різні речі: від простих (підкова = удача) до неймовірно милих (звичайний ключ = метафоричний ключ до серця людини).
День закоханих у Південній Кореї
Тут парочки відзначають своє кохання не раз на рік, а раз на місяць — кожного 14 числа. 14 лютого дівчата дарують шоколад своїм коханим, а 14 березня (Білий день) хлопці відповідають взаємністю та обсипають свою другу половинку різними солодощами. Білим цей день називається тому, що цього свята подарунки традиційно мають бути саме білого кольору.
14 квітня (Чорний день) – свято сильних та незалежних. Ті, хто не отримав подарунків у лютому та березні, закуповуються чорною локшиною (Jajangmyeon) та влаштовують вечерю разом зі своїми одинокими друзями. Інші 14-ті дні місяців також досить креативні — є День поцілунків (травень), День обіймів (грудень) і навіть День вина (жовтень).
День закоханих у Бразилії
День усіх закоханих тут також незвичайний. Він не пов’язаний зі святим Валентином — тут на перший план виступає святий Антоній.
На відміну від нас, бразильці поділяють ці свята: 12 червня відзначають День усіх закоханих, а наступного дня вже борються за святого Антонія, який традиційно вважається покровителем усіх парочок. Самотні дівчата, до речі, цього дня не переглядають романтичні комедії, а проводять спеціальні ритуали (simpatias), які чимось нагадують наші святкові ворожіння, — за переказами, вони мають допомогти їм знайти свою долю.
День закоханих у Румунії
У Румунії День усіх закоханих відзначається 24 лютого, і любові він присвячений лише на 50% — половину, що залишилася, займає свято приходу весни. Називається все це дійство Dragobete, на честь румунського фольклорного персонажа Драгобете.
Вважається, що у цей день «заручаються птахи»: настає весна, природа пробуджується.