Садівництво рятує здоров’я та психіку

Садівництво рятує здоров’я та психіку

Громадське садівництво рятує фізичне та психічне здоров’я, резюмують вчені-екологи з США у своєму дослідженні.

Автор: Валентин Фіголь.

У людей, що працюють в саду, значно знижується рівень стресу, тривожності та ризик розвитку психічних захворювань. Про це свідчать дані першого в історії масового дослідження громадського садівництва, проведеного екологами Університету Колорадо, США. В дослідженні брали участь люди із низьким рівнем доходу в стані стресу і тривоги. Дослідження було опубліковано в січні в журналі Lancet Planetary Health.

«Ці результати дають конкретні докази того, що громадське садівництво може відігравати важливу роль у профілактиці раку, хронічних захворювань і психічних розладів», – повідомила старша авторка дослідження Джилл Літт, професорка кафедри екологічних досліджень Університету Колорадо.

У дослідженні взяли участь близько 300 садівників-початківців, середній вік яких становив 41 рік.

Половина була віднесена до групи садівників-громадських діячів і отримала безкоштовну садову ділянку, кілька насінин, вступний курс садівництва та партнера по дослідженню. Інша половина була віднесена до контрольної групи.

Обидві групи регулярно заповнювали анкети про своє харчування, психічне здоров’я та розміри тіла.

Садівники-громадські діячі в цілому більш позитивно оцінювали свій стан здоров’я та настрій, відзначали покращення комунікативних функцій, висловлювали більше задоволення життям.

Через два сезони група садівників споживала більш здорову їжу, ніж контрольна група, пише Еpochtimes.com.ua. Це може мати великий позитивний вплив на здоров’я, відзначив співавтор дослідження Джеймс Хеберт, директор програми з профілактики та боротьби з раком Університету Південної Кароліни.

Професор Літт заявила, що громадське садівництво має величезне значення і навіть рятує життя, особливо для іммігрантів із низьким рівнем доходу, які живуть в квартирах.

«Навіть якщо ви прийшли в сад, щоб вирощувати їжу самостійно в тихому місці, ви починаєте дивитися на сусідську ділянку, ділитися методами і рецептами, і з часом між вами зав’язуються стосунки», – сказала вона про причину ліпшого рівня спілкування у садівників.