У МОЗ пояснили, як морально підготувати дитину до щеплення

У МОЗ пояснили, як морально підготувати дитину до щеплення

Дитина може хвилюватися і боятися вакцинації, а тому потребує моральної підтримки батьків. У Міністерстві охорони здоров’я склали основні рекомендації, які допоможуть підготувати дитину до такої важливої процедури.

– Опишіть, що буде робити медсестра, що будуть робити до, під час та після щеплення. Перегляньте разом відео або мультфільм про вакцинацію.
– Не обманюйте дитину про те, що укол буде безболісним. Поясніть, що так вакцина зможе потрапити в організм і захистити його від хвороб та її наслідків.
– Розкажіть маляті, як в дитинстві щепили вас, або як вакцинувалися Герміона Ґрейнджер, ведмедик Паддінґтон чи пес Патрон. Візьміть із собою до поліклініки улюблену іграшку чи річ дитини, яка може дати їй відчуття комфорту.
– Якщо перед щепленням дитина стривожена, запропонуйте їй сильно стиснути щось долонями та затриматися на 5 секунд у такому стані. Можна стискати м’ячик або власні долоні. Наступний етап: розслаблення і повторення дій.
– Послухайте разом музику або поспівайте. Це допоможе дитині відволіктися від процедури щеплення, а відтак вона буде більш розслабленою.
– Уявіть разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть малечу описати те, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває. Це заспокоїть дитину.