Органічне агровиробництво в Україні показало більшу стійкість за традиційне

Органічне агровиробництво в Україні показало більшу стійкість за традиційне

Попри труднощі воєнного часу, органічне сільське господарство в Україні виявляє більшу стійкість у кризових ситуаціях, ніж традиційне.

Автор: Валентин Фіголь.

Сільськогосподарський сектор України вельми постраждав від  повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, посівні площі в Україні через військові дії скоротилися на чверть. Але агросектор продовжує працювати.

Органічне сільське господарство демонструє меншу вразливість, ніж інтенсивне виробництво, повідомляють агроресурси.

Так, органічні виробничі потужності є менш вразливими, оскільки площі органічних виробничих потужностей зазвичай менші, ніж великі тваринницькі комплекси та логістичні центри інтенсивного виробництва, що стали легкими мішенями для авіаударів та артилерії.

Органічні оператори мають більш різноманітні канали збуту, включаючи прямі продажі споживачам, тому вони менше залежать від великих логістичних центрів. У той час як віддаленість пунктів продажу від виробничих потужностей і проблеми з паливом показали недосконалість довгих ланцюгів поставок у інтенсивному землеробстві.

Аграрії-«органісти», користуючись інтересом європейців до органічної продукції, змогли збільшити експорт до країн ЄС та Швейцарії на 13% у 2022 році. Тоді як експорт традиційної «хімізованої» продукції скоротився більш ніж на 30%.

Понад 85% органічних операторів агробізнесу продовжують працювати, деякі оператори призупинили роботу в перші місяці, але згодом змогли відновити діяльність. Майже всі органічні оператори в Україні планують продовжувати свою діяльність саме в органічному секторі.