Майже половина ДТП на Дніпропетровщині – із пішоходами

Майже половина ДТП на Дніпропетровщині – із пішоходами

Сумна статистика за січень цього року. Минулого місяця сталося 78 ДТП із пішоходами. Це становить майже 47% від загальної кількості ДТП із постраждалими. Зокрема, 60 осіб було травмовано і 19 загинули.

Про це повідомили в патрульній поліції Дніпропетровської області.

Правоохоронці звертають увагу на дотримання правил дорожнього руху під час переходу проїзної частини та використання флікерів у темний час доби.

“Найефективнішими місцями для їх носіння є рухливі частини тіла людини — кінцівки, суглоби, тулуб. Пішоходів з елементами, які передають рух тіла людини видно на дистанції до 319 метрів. Точність реакції водіїв на таких пішоходів становить 80%, зі світлоповертачами на ногах та тулубі — 64%, лише на тулубі — 53%, лише на ногах — 50%. Точність реакції на людей у звичайному одязі становить — 33%.
Водієві для адекватної оцінки ситуації на дорозі потрібно не тільки помітити світлоповертаючий елемент, а і зрозуміти що це пішохід та визначити напрямок його руху. До таких висновків прийшли за результатами досліджень в Школі оптометрії та зору Технологічного університету в Брісбені, Австралія.
Тож, носіть флікер правильно, дбайте про власну безпеку й про безпеку ваших дітей! Бережіть себе!”, – зазначають патрульні.